Złoty jubileusz Ojca Cyryla

Złoty jubileusz Ojca Cyryla

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 22 kwietnia 2018 r., 50-lecie święceń kapłańskich świętował ojciec Cyryl Mozdyniewicz. Po uroczystej Mszy Świętej, podczas której modlono się w intencji jubilata oraz dziękowano za lata posługi, życzenia składali burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć oraz zastępca Piotr Kapusta, a także zarząd powiatu ropczycko-sędziszowskiego: wicestarosta Bernadeta Frysztak oraz starosta Witold Darłak.

„Straszny Dwór” w Sędziszowie Małopolskim

„Straszny Dwór” w Sędziszowie Małopolskim

21 kwietnia br. w hali sportowej przy sędziszowskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się wyjątkowy koncert. „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze”, czyli najpiękniejsze arie z najsłynniejszej polskiej opery – „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, oraz znane polskie pieśni patriotyczne, rozbrzmiewały w sobotni wieczór.

Święto 3 Maja

Święto 3 Maja

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zapraszają na uroczystości 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Komunikat

Komunikat

Komunikat w sprawie rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarującymi odpadami.

LGD ogłasza nabory wniosków grantowych

LGD ogłasza nabory wniosków grantowych

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o powierzenie grantów w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

XLIX Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.

XLIX Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.

XLIX Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2018 r. (tj. czwartek) o godz. 14.00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Młp.

Zaproszenie na koncert

Zaproszenie na koncert "Śpiewnik polski w Strasznym Dworze"

Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA” przy wsparciu Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacji PKO Banku Polskiego, a także Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zapraszają na koncert inscenizowany pt. „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze” - cykl koncertów na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Odbędzie się on 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 19.00 w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim. Wstęp wolny.

Badania mammograficzne

Badania mammograficzne

Fundacja SOS ŻYCIE oraz Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim zapraszają Panie na bezpłatne badania mammograficzne na najnowocześniejszym i najlepszym cyfrowym mammografie oraz na warsztaty edukacyjne dla kobiet w wieku: 50-69 lat – raz na dwa lata na bezpłatne badania cytologiczne i warsztaty edukacyjne dla kobiet w wieku 25-59 lat – raz na trzy lata.

Informacja w sprawie OZE

Informacja w sprawie OZE

Ze względu na przedłużający się proces zawierania umów w sprawie ustalenia wzajemnych zobowiązań organizacyjnych i finansowych związanych z montażem indywidualnych zestawów OZE na potrzeby gospodarstw domowych z terenu Gminy Sędziszów Małopolski w ramach Projektu pn. „Rozwój OZE w gminach: Grębów, Jasienica Rosielna, Majdan Królewski, Markowa, Niwiska, Ostrów, Sędziszów Małopolski”, informujemy, że zakończenie tej fazy Projektu przewidujemy na połowę kwietnia br. Z uwagi na powyższe, jednocześnie przedłużamy termin na dokonanie wpłaty pierwszej transzy wkładu własnego do dnia 30.04.2018 r.

Turniej Tenisa Stołowego 2018

Turniej Tenisa Stołowego 2018

14 i 15 kwietnia br. odbył się XIX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego w ramach „Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego”. W niedzielę, 15 kwietnia, w VIII Turnieju Tenisa Stołowego Strażaków OSP o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego walczyli strażacy ochotnicy z naszej gminy. W sumie w pierwszy dzień wystartowało 31 dziewcząt i 43 chłopców do lat 14 oraz 9 osób niepełnosprawnych. Natomiast w drugi dzień w turniejach udział wzięło 70 uczestników.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności