W niedzielę zapraszamy na Gminne Dożynki

W niedzielę zapraszamy na Gminne Dożynki

W niedzielę, 19 sierpnia br., Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na Gminne Dożynki. Szczegóły na plakatach.

Święto Chleba w Buczynie po raz siódmy

Święto Chleba w Buczynie po raz siódmy

Tradycyjnie już 15 sierpnia w Parku Buczyna w Górze Ropczyckiej odbyło się Gminne Święto Chleba.Mieszkańcy mogli uczestniczyć w warsztatach pieczenia chleba, próbować tradycyjnych potraw, dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji, a na scenie prezentowały się zespoły Two-Way i gwiazda imprezy Milano. Wieczorem koncert dał ZPiT Rochy.

VI Rodzinny Rajd Rowerowy

VI Rodzinny Rajd Rowerowy

12 sierpnia 2018 roku odbył się VI Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym wzięło udział ponad 220 uczestników. Tradycyjnie rajd rozpoczął się na placu przy ul. Solidarności Sędziszów Małopolski o godzinie 15:00, skąd rowerzyści, w ostawie policji, ruszyli w drogę do Podgorzałki w Krzywej. Na miejscu czekał na nich posiłek, a dla dzieci atrakcje z animatorką i pokaz sprzętu strażackiego przygotowany przez OSP Krzywa. Na koniec zastępca burmistrza Piotr Kapusta wręczył dyplomy za uczestnictwo w szóstej edycji rajdu.

Dyżury prezydium Rady Seniorów

Dyżury prezydium Rady Seniorów

Prezydium Rady Seniorów w Sędziszowie Małopolskim zaprasza mieszkańców w wieku 60+, w każdy piątek na dyżur, spotkanie, w trakcie którego można dowiedzieć się o działalności Rady Seniorów oraz zapisać się do Sędziszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podpisanie umowy na dofinansowanie auta dla OSP w Krzywej

Podpisanie umowy na dofinansowanie auta dla OSP w Krzywej

10 sierpnia 2018 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie podpisana została umowa w Ogólnopolskim Progarmie Finansowania Służb Pracowniczych, w ramach którego Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywej otrzymała dofinansowanie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Podczas podpisania umowy obecni byli burmistrz Bogusław Kmieć i prezes OSP z Krzywej Józef Majka.

Burmistrz wręczył stypendia

Burmistrz wręczył stypendia

9 sierpnia br. burmistrz Bogusław Kmieć spotkał się w Ratuszu z tegorocznymi stypendystami, którzy mogli uczestniczyć w oficjalnej uroczystości kilka tygodni wcześniej. Włodarz wręczył zdolnych uczniów szkół gminnych stypendia za wyniki osiągnięte w roku szkolnym 2017/2018.

Zwrot podaktu akcyzowego sierpień 2018

Zwrot podaktu akcyzowego sierpień 2018

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego przypomina, że rolnicy zainteresowani zwrotem podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przez producentów rolnych winni składać wnioski do 31 sierpnia 2018 r.

Mobilny punkt informacyjny Funduszy Europejskich

Mobilny punkt informacyjny Funduszy Europejskich

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich 24 sierpnia br. w sędziszowskim Domu Kultury.

WIZYTA W ŻMERYNCE

WIZYTA W ŻMERYNCE

W dn. 4 - 5 sierpnia br. delegacja sędziszowskiego samorządu na czele z Burmistrzem Bogusławem Kmieciem i Przewodniczącym Rady Jerzym Kiebałą oraz ZPiT „Rochy” uczestniczyli w uroczystościach 115-lecia Żmerynki, miasta partnerskiego na Ukrainie. W trakcie tej wizyty podpisano memorandum o kontynuowaniu współpracy a „Rochy” wystąpiły z bogatym programem w trakcie festynu na miejskim rynku. W uroczystościach uczestniczyli też przedstawiciele Skarżyska Kamiennej, którzy miastem partnerskim Żmerynki są od 17 lat.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności