ZWYCIĘSTWO PODKARPACKICH PIŁKARZY

Dodany: 14.05.2015 Zmieniany: 14.05.2015
A A A
Piłkarze amatorzy z Podkarpacia pokonali 3:1 rywali z Małopolski choć przegrywali 0:1 i grali w osłabieniu, w meczu rozegranych w Sędziszowie Młp.

Piłkarze amatorzy z Podkarpacia pokonali 3:1 rywali z Małopolski choć przegrywali 0:1 i grali w osłabieniu, w meczu rozegranych w Sędziszowie Młp., w pierwszej rundzie eliminacji Region’s Cup.
Mecz nie układał po myśli gospodarzy, bo w 25 min. stracili gola z karnego, a kwadrans później Zych opuścił boisko za czerwoną kartkę. Dwa razy więcej piłkarze z podkarpacia dali z siebie w drugiej połowie niż do przerwy, strzelili trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych.
W pierwszym meczu rozegranym w Myślenicach padł remis 0:0, stąd po zwycięstwie 3:1 awans Podkarpackiego do kolejnej rundy, gdzie rywalem będzie zespół ze Świętokrzyskiego.
Przed meczem zawodnicy obu drużyn otrzymali od Burmistrza Sędziszowa Młp. Bogusława Kmiecia i jego Zastępcy Wiesława Wojdona materiały promujące naszą gminę. Gośćmi tego pojedynku były zarządy odpowiednio Małopolskiego i Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej na czele z prezesami Ryszardem Niemcem i Kazimierzem Greniem.

Bramki: Buczek 65-karny, 82-karny, Skiba 90+5 - Mikołajczyk 25-karny.
Podkarpackie: Pawlus – Wilk (46 Skała), Zych, Chmielowski, Dziedzic (80 Pydych) – Bereś (65 Kołodziej), Skiba, Burak, Adamski (44 Kocur) – Tyburczy (44 Buczek), Karwat (46 Hass). Trenerzy: Szymon Szydełko i Michał Szymczak.