KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE ZMIANY GRANIC MIASTA

KONSULTACJE SPOŁECZNE W SPRAWIE ZMIANY GRANIC MIASTA

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego wykonując uchwałę Rady Miejskiej zarządził konsultacje społeczne z mieszkańcami Borku Wielkiego, Kawęczyna Sędziszowskiego, Wolicy Ługowej, Wolicy Piaskowa oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Informacja o hałasie

Informacja o hałasie

W związku z remontem na gazociągach wysokiego ciśnienia na węźle Sędziszów Małopolski prowadzonym w dniach 23-25 października br., GAZ SYSTEM S.A. informuje o towarzyszącym pracom hałasie o znacznym natężeniu.

Konsultacje społeczne w Wolicy Piaskowej i Kawęczynie Sędziszowskim

Konsultacje społeczne w Wolicy Piaskowej i Kawęczynie Sędziszowskim

W niedzielę 29 października br. w Wolicy Piaskowej i Kawęczynie Sędziszowskim odbędą się zebrania wiejskie, na których przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące przyłączenia odpowiednio Wolicy Piaskowej i Kawęczyna Sędziszowskiego do miasta Sędziszów Małopolski.

Akademia Wesołego Przedszkolaka już działa

Akademia Wesołego Przedszkolaka już działa

Gmina Sędziszów Małopolski realizuje projekt ,,Akademia Wesołego Przedszkolaka” w oparciu o podpisaną umowę o dofinansowanie z 27 lipca 2017 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dotacja na edukację ekologiczną

Dotacja na edukację ekologiczną

Gmina Sędziszów Małopolski otrzymała ze środków Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie dotację na edukację ekologiczną.

25 lat Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Młp.

25 lat Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Młp.

19 października 2017 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice świętowali 25-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim. Przy tej okazji oficjalnie otwarto i poświęcono salę gimnastyczną, z której uczniowie korzystają od 1 września br.

Spotkanie z dyrektorem nowego zakładu Safran

Spotkanie z dyrektorem nowego zakładu Safran

17 października br. sędziszowski Ratusz odwiedził pan Ronan Carrolaggi, dyrektor nowo powstałego zakładu Safran Aircraft Engines Poland. Podczas spotkania z burmistrzem Bogusławem Kmieciem dzielił się wrażeniami z Polski i Podkarpacia. Panowie zapewnili się o podtrzymaniu dotychczasowej współpracy gminy z firmą, na koniec spotkania burmistrz podarował dyrektorowi zakładu akwarele przedstawiającą Ratusz i sędziszowskie świątynie.

40-lecie istnienia Zespołu Szkół Technicznych

40-lecie istnienia Zespołu Szkół Technicznych

40-lecie istnienia Zespołu Szkół Technicznych obchodzili14 października obecni i emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci oraz zaproszeni goście. Były wspomnienia, gratulacje i życzenia na kolejne lata działalności. W uroczystości uczestniczyli m.in. włodarze naszej gminy, burmistrz Bogusław Kmieć i zastępca Piotr Kapusta, absolwenci tej szkoły.

Wędkarze walczyli o puchar burmistrza

Wędkarze walczyli o puchar burmistrza

14 października rozegrano na zbiorniku w Czarnej Sędziszowskiej XVII zawody o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Po 3,5 godzinnym wędkowaniu w kategorii kobiet wygrała Gabriela Czapka, w kategorii juniorów I miejsce zajął Miłosz Skarbek, II Krystian Wanat, III Patryk Magdoń. Wśród seniorów I miejsce zdobył Krzysztof Siwiec, II - Wojciech Drozdowski, III - Wiesław Skarbek. Juniorzy otrzymali kołowrotki, a seniorów bony o wartości 300, 200 i 100 zł. Najlepsza zawodniczka również otrzymała bon o wartości 100 zł. Nagrody zwycięzcom wręczył zastępca burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta.

Gminne święto nauczycieli

Gminne święto nauczycieli

12 października br. swoje święto mieli nauczyciele i pracownicy oświaty naszej gminy. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele farnym, a następnie w sędziszowskim Domu Kultury burmistrz Bogusław Kmieć wraz z zastępcą Piotrem Kapustą i przewodniczącym rady Jerzym Kiebałą wręczyli doroczne nagrody dla nauczycieli i dyrektorów gminnych szkół. Życzenia nauczycielom i składali m.in. Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty, Bernadeta Frysztak, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, parlamentarzyści.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności