90 lat OSP w Czarnej Sędziszowskiej

90 lat OSP w Czarnej Sędziszowskiej

10 czerwca br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej Sędziszowskiej obchodziła jubileusz 90-lecia istnienia. Z tej okazji w miejscowym kościele parafialnym ks. proboszcz Edward Brzana odprawił Mszę Świętą w intencji strażaków. Po niej zaproszeni goście i poczty sztandarowe jednostek OSP z naszej gminy przeszli na plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Odznaczono zasłużonych strażaków z czarnieńskiej jednostki, a także odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą jubileusz i poświęcono samochód, który doposaży jednostkę. Burmistrz Bogusław Kmieć, gratulując 90 lat działalności, wręczył promesę na zakup zestawu hydraulicznego dla OSP w Czarnej. Podobne zapewnienie za dofinansowanie tego zakupu strażacy otrzymali z rąk komendanta PSP st. bryg. Jacka Roga.

Jak nie czytam, jak czytam przed ratuszem

Jak nie czytam, jak czytam przed ratuszem

Kolejna edycja akcji "Jak nie czytam, jak czytam" w Sędziszowie Małopolskim ponownie miała swój finał na plantach przed ratuszem. Tym razem uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, ale również dzieci mali czytelnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2. O godz. 10 wszyscy zjawili się przed ratuszem, gdzie przywitał ich burmistrz Bogusław Kmieć, który odczytał fragment "Pana Tadeusza" "Koncert Jankiela". W tym roku wyjątkową niespodzianką był udział w akacji studentów z Ghany i Hongkongu, przebywających w naszym kraju w ramach programu AIESEC. Zaproszeni przez burmistrza, odczytali kolejne fragmenty "Koncertu Jankiela".

Uroczyście na Wolicy Ługowej

Uroczyście na Wolicy Ługowej

27 maja mieszkańcy Wolicy Ługowej świętowali uroczystości upamiętniające kpt. Franciszka Macha - rodaka z Wolicy Ługowej, żołnierza Legionów Polskich, I armii generała Hallera, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, obrońcy Ojczyzny. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą plenerową, która odprawiona została przez ks. Proboszcza Ryszarda Lisa przed budynkiem przedszkola w Wolicy Ługowej. Po niej nastąpiła ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej kpt. Franciszka Macha. Ksiądz Kapelan A. Michalski odczytał Apel Pamięci, po czym odbyło się poświęcenie i uroczyste odsłonięcie tablicy. Kwiaty przed tablicą złożyli przedstawiciele rodziny, władz samorządowych i powiatowych oraz przedszkolaki. W kolejnej części uroczystości głos zabrali: Pan Bogusław Kmieć – Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, Pan Tomasz Mach – krewny kapitana Franciszka Macha oraz Pani Krystyna Surman – dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Wolicy Ługowej.

Piknik

Piknik "Rodzina z wyobraźnią miłosierdzia"

Po raz kolejny przy świątyni Miłosierdzia w Sędziszowie odbędzie się Piknik Rodzinny "Rodzina z wyobraźnią Miłosierdzia". Zapraszamy 10 czerwca (niedziela), początek o godz. 15.00.

Sprzęt dla OSP za ponad 102 tys. zł

Sprzęt dla OSP za ponad 102 tys. zł

Zestaw hydrauliczny, deski ortopedyczne, szyny Kramera, torby medyczne i defibrylatory za ponad 102 tys. zł trafiło 1 czerwca br. do strażaków z gminnych jednostek OSP. Sprzęt został zakupiony dzięki współfinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Gośćmi uroczystości był wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, senatorzy Mieczysław Golba i Zdzisław Pupa, poseł Zbigniew Chmielowiec oraz komendant ropczyckiej PSP Jacek Róg.

16 maja Tomasz Krypel zdobył Mount Everest

16 maja Tomasz Krypel zdobył Mount Everest

Kilkanaście dni po zdobyciu najwyższego szczytu kuli ziemskiej – Mount Eveestu pochodzący z Sędziszowa Małopolskiego Tomasz Krypel odwiedził włodarza naszej gminy Bogusława Kmiecia. Burmistrz wręczył mu list gratulacyjny i w imieniu społeczności sędziszowskiej podziękował za tak wspaniałą promocję – Tomasz podczas wyprawy miał ze sobą logo naszej gminy „Sędziszów Małopolski Mierzymy wysoko”.

Spółdzielnia socjalna

Spółdzielnia socjalna "Jedność" już działa

28 maja w Sędziszowie Małopolskim podpisano umowę z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie działalności spółdzielni, która powstała jako wspólna inicjatywa z gminą Ostrów. Na jej funkcjonowanie udało się pozyskać dofinansowanie ponad 125 tys. zł na zakupy inwestycyjne oraz 126 tys. zł na wsparcie pomostowe, które będzie wypłacane przez 12 miesięcy. Dzięki temu spółdzielnia na początku istnienia będzie świadczyć usługi w atrakcyjnych cenach. „Jedność” będzie zajmować się przede wszystkim utrzymaniem terenów zielonych, drobnymi remontami i pracami fizycznymi. Na chwilę obecną zatrudnieniowych jest 5 osób.

Zapraszamy na Bieg Sedzisza

Zapraszamy na Bieg Sedzisza

21 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się XIV Bieg Sędzisza, który w tym roku jest biegiem niepodległościowym. Bieg wpisany jest w program Dni Sędziszowa.

Seniorzy aktywni lokalnie

Seniorzy aktywni lokalnie

Zapraszamy seniorów z Sędziszowa Małopolskiego i okolic do udziału w projekcie edukacyjno-kulturalnym.

Dzień Dziecka w Czarnej Sędziszowskiej

Dzień Dziecka w Czarnej Sędziszowskiej

27 maja br. na placu przy Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej odbył się doroczny piknik z okazji Dnia dziecka, w którym uczestniczyły dzieci ze szkoły ich rodzie i rodzeństwo. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, maluchy mogły m.in. zobaczyć samochód strażacki od środka.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności