40-lecie istnienia Zespołu Szkół Technicznych

40-lecie istnienia Zespołu Szkół Technicznych

40-lecie istnienia Zespołu Szkół Technicznych obchodzili14 października obecni i emerytowani pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci oraz zaproszeni goście. Były wspomnienia, gratulacje i życzenia na kolejne lata działalności. W uroczystości uczestniczyli m.in. włodarze naszej gminy, burmistrz Bogusław Kmieć i zastępca Piotr Kapusta, absolwenci tej szkoły.

Wędkarze walczyli o puchar burmistrza

Wędkarze walczyli o puchar burmistrza

14 października rozegrano na zbiorniku w Czarnej Sędziszowskiej XVII zawody o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Po 3,5 godzinnym wędkowaniu w kategorii kobiet wygrała Gabriela Czapka, w kategorii juniorów I miejsce zajął Miłosz Skarbek, II Krystian Wanat, III Patryk Magdoń. Wśród seniorów I miejsce zdobył Krzysztof Siwiec, II - Wojciech Drozdowski, III - Wiesław Skarbek. Juniorzy otrzymali kołowrotki, a seniorów bony o wartości 300, 200 i 100 zł. Najlepsza zawodniczka również otrzymała bon o wartości 100 zł. Nagrody zwycięzcom wręczył zastępca burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta.

Gminne święto nauczycieli

Gminne święto nauczycieli

12 października br. swoje święto mieli nauczyciele i pracownicy oświaty naszej gminy. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele farnym, a następnie w sędziszowskim Domu Kultury burmistrz Bogusław Kmieć wraz z zastępcą Piotrem Kapustą i przewodniczącym rady Jerzym Kiebałą wręczyli doroczne nagrody dla nauczycieli i dyrektorów gminnych szkół. Życzenia nauczycielom i składali m.in. Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty, Bernadeta Frysztak, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego, parlamentarzyści.

Woda przydatna do picia

Woda przydatna do picia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ropczycach mieszkańców Zagorzyce i Szkodna, że woda jest przydatna do picia przez ludzi.

ZANIECZYSZCZENIE WODY Z WODOCIĄGU W ZAGORZYCACH I SZKODNEJ

ZANIECZYSZCZENIE WODY Z WODOCIĄGU W ZAGORZYCACH I SZKODNEJ

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Ropczycach stwierdził w dniu 13 października 2017 r. zanieczyszczenia wskaźników mikrobiologicznych: bakterii grupy coli i enterokoków kałowych, w wodociągu w miejscowości Zagorzyce i Szkodna.

Warsztaty dietetyczne w ramach POPŻ 2014-2020

Warsztaty dietetyczne w ramach POPŻ 2014-2020

25 października 2017 r. w godz. 16:00 – 18:00 w Sali Konferencyjnej budynku Mgops-u na ul. 3-go Maja 25 w Sędziszowie Małopolskim

Piłkarski Turniej Orlika

Piłkarski Turniej Orlika

W sobotę, 7 października br., w Narodowym Dniu Sportu na sędziszowskim ORLIKU rozegrano mecze finałowe VIII Turniej Piłki Nożnej „MOJE BOISKO ORLIK” o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego.

Misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie

Misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie

P.o. Wójta Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg oraz ks. Józef Makowski z Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Ostrowie zapraszają do uczestnictwa w Misterium z okazji 100-lecia Objawień Maryjnych w Fatimie. Misterium będzie przygotowane przez grupę teatralną działającą przy Młodzieżowej Grupie Apostolskiej w Ostrowie i odbędzie się 14 października 2017 o godz. 16:30 na kompleksie sportowym w Ostrowie.

Głosujmy na naszą bibliotekę w akcji

Głosujmy na naszą bibliotekę w akcji "Przerwa na wspólne czytanie"

Biblioteka Publiczna w Sędziszowie Małopolskim bierze udział w akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. Głosowanie na bibliotekę jest możliwe między 2 a 31 października 2017 r.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności