"Iluzja 2" w Kinie Plenerowym

Letnie Kino Plenerowe zaprasza na kolejny seans - w najbliższy piątek na godz. 21.30.

Nowy zakład Safran oficjalnie otwarty

Nowy zakład Safran oficjalnie otwarty

Francuska grupa Safran otworzyła właśnie swoją czwartą fabrykę na Podkarpaciu. Teraz trzy są w Sędziszowie Małopolskim i jedna w Ropczycach. Oficjalne otwarcie nowego zakładu odbyło się 4 lipca br. Obecnie załoga tego zakładu to 200 osób, najwięcej jest spawaczy, szlifierzy, inspektorów jakości i inżynierów. Nowy zakład grupy Safran w Sędziszowie kosztował inwestora około 50 mln euro. W ubiegłym roku wyprodukowano w nim 40 tysięcy łopatek, docelowo ma być 800 tys. sztuk. Łopatki z Sędziszowa są montowane m.in. w samolotach Airbus A 320 i Boeing 737, wykorzystywanych przez linie lotnicze LOT, Enter Air i Small Planet.

Lotny finisz wyścigu kolarskiego

Lotny finisz wyścigu kolarskiego

5 lipca br. mieszkańcy gminy ponownie kibicowali kolarzom 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Tym razem w Sędziszowie Małopolskim był lotny finisz 3 etapu z Jasła do Stalowej Woli.

Ropczycko-sędziszowscy terytorialsi szkolą się w Nowej Dębie

Ropczycko-sędziszowscy terytorialsi szkolą się w Nowej Dębie

Zgodnie z planem szkolenia w połowie czerwca br. żołnierze 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy rozpoczynają cykl ćwiczeń na terenie poligonu w Nowej Dębie. Szkolenie poszczególnych kompani odbędzie się w trybie rotacyjnym po dwa tygodnie dla każdego pododdziału. W drugim terminie tj. od 2 lipca br. na poligon została przemieszczona 3 ropczycko-sędziszowska i 4 strzyżowska kompania lekkiej piechoty. Całość szkolenia pododdziałów koordynuje dowódca 33blp ppłk Roland WASZKOWIAK. Żołnierze realizują szkolenie zintegrowane min. z taktyki, strzeleckiego, inżynieryjno-saperskiego. Celem żołnierzy w trakcie wykonywania zadań jest eliminowanie błędów oraz powtarzanie czynności aż do perfekcyjnego opanowania zagadnienia szkoleniowego.

Komunikat Marszałka Województwa Podkarpackiego

Komunikat Marszałka Województwa Podkarpackiego

24 lipca 2018 r. upływa termin do złożenia wniosku o wpisanie do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, działającego pod adresem www.bdo.mos.gov.pl prowadzonego przez marszałka województwa.

Meta I etapu 29. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Sędziszowie Młp.

Meta I etapu 29. Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Sędziszowie Młp.

4 lipca br. po raz pierwszy w historii w naszym mieście była meta międzynarodowego wyścigu kolarskiego. Wydarzenie poprzedził 10. Mini Wyścig Kolarski, w którym wzięły udział dzieci z naszej gminy. Natomiast kilka minut po godz. 12 metę ulokowaną w Rynku, przekroczyło ponad stu kolarzy. I etap wygrał Sylwester Janiszewski, któremu wręczono żółtą koszulkę lidera.

Zbliża się XXVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sędziszowa Młp.

Zbliża się XXVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sędziszowa Młp.

15 lipca br. rozpoczną się rozgrywki XXVIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Jako pierwsze zmierzą się drużyny "Grodu" Będziemyśl z "Borkovią" Borek Wielki. Mecz odbędzie się na stadionie w Będziemyślu.

Informacja KRUS

Informacja KRUS

KRUS informuje o obowiązujących od dnia 18 maja 2018 r. o znowelizowanych przepisach w zakresie ubezpieczenia społecznego rolników oraz ubezpieczenia zdrowotnego, które wprowadziły obowiązek zgłoszenia przez rolnika do ubezpieczeń w KRUS pomocników, z którymi rolnik zawarł umowę o pomocy przy zbiorach.

XIV Bieg Sędzisza

XIV Bieg Sędzisza

21 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim odbył się XIV Bieg Sędzisza, który w tym roku był biegiem niepodległościowym. Bieg wpisany został w program Dni Sędziszowa. Mimo opadów deszczu uczestników nie brakowało.

LGD zachęca do składania wniosków

LGD zachęca do składania wniosków

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności