L Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

L Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

18 maja 2018 r. (tj. piątek) o godz. 12.00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się L Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.

Podziękowali za wsparcie działań strażaków

Podziękowali za wsparcie działań strażaków

W imieniu Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży i władz samorządowych burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć razem zastępcą Piotrem Kapustą wręczyli współwłaścicielowi firmy Żelazny, panu Arturowi Łyszczakowi, podziękowanie za umożliwienie strażakom ochotnikom pracującym w ich firmie, uczestniczenie w akcjach ratunkowych OSP. Burmistrz Kmieć podkreślał, że każdego roku sędziszowski samorząd oraz zarząd gminny chciałby w ten sposób wyróżniać kolejną firmę, która wspiera społeczną działalność jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

I Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

I Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

Jak pięknie najmłodsi śpiewają pieśni patriotyczne mogliśmy się przekonać 10 maja w sędziszowskim Domu Kultury podczas I Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Impreza odbyła się pod hasłem „Polska w małym sercu przedszkolaka” i wzięły w niej udział wszystkie przedszkola działające w naszej gminie. Celem festiwalu, które inicjatorem było Publiczne Przedszkole Nr 1 w Sędziszowie Małopolskim z Oddziałem Zamiejscowym w Wolicy Ługowej, było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

LGD zaprasza na spotkanie ws. naboru wniosków

LGD zaprasza na spotkanie ws. naboru wniosków

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin w związku z planowanymi naborami wniosków na „Tworzenie nowych podmiotów gospodarczych” oraz „Rozwój istniejących podmiotów gospodarczych” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zaprasza osoby z terenu gmin Czarna, Dębica, Iwierzyce, Ropczyce oraz Sędziszów Małopolski zainteresowane pozyskaniem środków na tworzenie nowych bądź rozwój istniejących firm na spotkania informacyjno-szkoleniowe.

Nabór wniosków na zalesianie

Nabór wniosków na zalesianie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie w zakresie działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w 2018 roku. Wnioski można składać do Biur Powiatowych Agencji w terminie od 1 czerwca do 31 lipca 2018 r.

Niezwykły wyczyn na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę

Niezwykły wyczyn na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę

840 km, z Koszalina do Ustrzyk Dolnych, chce przebiec Józef Szczeblewski, który jako niespełna dwuletnie dziecko stracił w wypadku nogę, by w ten sposób uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 9 maja 2018 r. na trasie pana Józefa znalazł się Sędziszów Małopolski. Biegacza w ratuszu gościł burmistrz Bogusław Kmieć oraz zastępca burmistrza Piotr Kapusta.

LGD informuje o możliwości składania wniosków

LGD informuje o możliwości składania wniosków

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gminne święto strażaków

Gminne święto strażaków

Już po raz drugi w Sędziszowie Małopolskim zostały zorganizowane oficjalne obchody Dnia Strażaka. 5 maja br. przed Ratuszem zebrali się przedstawiciele jednostek OSP działających w gminie. Po Mszy Świętej w intencji strażaków odprawionej w sędziszowskiej farze, druhom seniorom wręczono pamiątkowe statuetki oraz listy gratulacyjne, jako wyraz wdzięczności za wieloletnią służbę na rzecz OSP. Wręczone zostały też odznaczenia przyznane przez Zarząd OSP RP, wyróżnieni zostali też najmłodsi druhowie działający w młodzieżowych drużynach OSP. Z okazji Dnia Strażaka burmistrz Bogusław Kmieć każdej z 16 jednostek przekazał bon pieniężny o wartości 1500 zł.

Uroczystości 3 Maja

Uroczystości 3 Maja

Msza Święta w intencji Ojczyzny, złożenie wieńców przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz tablicami przed ratuszem, a na koniec widowisko w wykonaniu Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego i zabawa z zespołem muzycznym. Tak wyglądały tegoroczne obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Święto Flagi z najmłodszymi mieszkańcami gminy

Święto Flagi z najmłodszymi mieszkańcami gminy

Najmłodsi mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego pokazali, że są prawdziwymi patriotami. Dzieci z przedszkoli nr 1 i 2 odświętnie ubrane, z małymi biało-czerwonymi flagami w ręku i przypiętymi kotylionami przyszły 30 kwietnia br. przed sędziszowski ratusz. W ten sposób przedszkolaki uczciły Dzień Flagi, który obchodzony jest 2 maja.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności