Głosuj na sportowca powiatu

Głosuj na sportowca powiatu

Zapraszam do udziału w VI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

VI Orszak Trzech Króli

VI Orszak Trzech Króli

Kolejny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Św. w kościele farnym, skąd trzej monarchowie poprowadzili pielgrzymów na sędziszowski rynek. Atrakcją orszaku były trzy alpaki, prowadzone przez królów. Na rynku monarchowie złożyli znicze przed Pomnikiem Niepodległości, a następnie ruszyli w dalszą drogę. Kolejnymi przystankami była karczma, gdzie widowisko przygotowała grupa obrzędowa ZPiT Rochy, oraz punkt graniczny, gdzie kontrolę przeprowadzili sędziszowscy Strzelcy. Celem wędrówki uczestników orszaku był kościół parafialny pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie w żłóbku czekał nowo narodzony Jezus. Tutaj wszyscy złożyli pokłon Zbawicielowi, a następnie wspólnie kolędowali.

Przypomnienie dla przedsiębiorców

Przypomnienie dla przedsiębiorców

Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. przypomina przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, że w dniu 31 stycznia 2020 r. upływa termin składania oświadczeń o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim, oraz termin dokonywania wpłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Złote Gody 2020

Złote Gody 2020

USC Sędziszów Młp., przypomina o procedurze przyznawania medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale te nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania tym osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Medal jest podziękowaniem dla wszystkich jubilatów za cierpliwość, wytrwałość i miłość. Spotkania z okazji Jubileuszu pożycia małżeńskiego w Gminie Sędziszów Młp., odbywają się już od kilku lat w bardzo uroczystym i doniosłym tonie.

Orszak Trzech Króli 2020

Orszak Trzech Króli 2020

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.

Sto lat dla pani Honoraty Miś

Sto lat dla pani Honoraty Miś

W dniu 27 grudnia 2019 r. Pani Honorata Miś z Boreczku, obchodziła Jubileusz swoich 100 urodzin. Dzień później, 28 grudnia 2019 r., Jubilatkę odwiedził Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego - Bogusław Kmieć wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej - Markiem Pająkiem oraz Kierownikiem USC - Agnieszką Saj, przekazując na jej ręce kwiaty i tort oraz wręczając okolicznościowy list gratulacyjny.

LGD ogłasza nabór

LGD ogłasza nabór

LGD Partnerstwo 5 Gmin ogłasza kolejny nabór wniosków w zakresie ochrony i udostępnienia materialnego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub historycznego obszaru.

Zapraszamy na Sylwestra na sędziszowskim rynku

Zapraszamy na Sylwestra na sędziszowskim rynku

Zabawa przy muzyce od godz. 22 i pokaz fajerwerków o północy. Zapraszamy na powitanie Nowego Roku na sędziszowski rynek.

Gratulacje dla młodego piłkarza

Gratulacje dla młodego piłkarza

23 grudnia br. burmistrz Bogusław Kmieć spotkał się z Karolem Delikatem, młodym piłkarzem z Sędziszowa Małopolskiego. Okazją do złożenia gratulacji był udział Karola w spocie reklamowym z okazji 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej, który emitowano podczas uroczystej gali związku 6 grudnia br. 11-letni piłkarz zagrał główną rolę w klipie pt.: "Łączy nas piłka". Burmistrz gratulował mu sukcesu i życzył, by w przyszłości grał na murawach największych stadionów nie tylko Polski, ale i na świecie.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności