Zgłoś się na bezpłatne szkolenie

Zgłoś się na bezpłatne szkolenie

Masz 25 lat lub więcej? Mieszkasz na terenie gminy Sędziszów Małopolski? Chcesz wzbogacić swoje doświadczenie w zakresie kompetencji cyfrowych? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Gminę Sędziszów Małopolski w ramach projektu „Sędziszów Małopolski – Cyfrowa Gmina”.

Wyniki wyborów samorządowych

Wyniki wyborów samorządowych

Miejska Komisja Wyborcza w Sędziszowie Małopolskim podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego i Rady Miejskiej.

Ostatnia sesja VII kadencji Rady Miejskiej

Ostatnia sesja VII kadencji Rady Miejskiej

18 października 2018 roku odbyła się 55 sesja VII Kadencji Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim. Na zakończenie burmistrz Bogusław Kmieć podsumował lata 2014-2018 w naszej gminie pod kątem zrealizowanych inwestycji, podejmowanych inicjatyw, wydarzeń patriotycznych i kulturalnych. Za pracę dziękował włodarz gminy, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kiebała, a Poseł na Sejm Kazimierz Moskal gratulował zgodnej współpracy wszystkich radnych. Wszyscy radni, a także burmistrz i zastępca burmistrza Piotr Kapusta, otrzymali pamiątkowe statuetki na zakończenie kadencji.

100 drzewek na 100-lecie odzyskania Niepodległości

100 drzewek na 100-lecie odzyskania Niepodległości

50 lip i 50 akacji zostanie posadzonych na gminnej działce na tzw. trójkącie w Sędziszowie Małopolskim. 18 października br. trzy akacje posadzili: burmistrz Bogusław Kmieć, zastępca burmistrza Piotr Kapusta oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Kiebała. W ten sposób nasza gmina przyłączyła się do akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Gminne obchody Dnia Nauczyciela

Gminne obchody Dnia Nauczyciela

12 października br. w sędziszowskim Domu Kultury świętowano Dzień Nauczyciela. Były życzenia, gratulacje, nagrody oraz podziękowania za trud pracy z dziećmi i młodzieżą od burmistrza Bogusława Kmiecia, zastępcy burmistrza Piotra Kapusty, przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Kiebały, posła na Sejm Kazimierza Moskala, wicestarosty powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadety Frysztak, Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch, radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacka Magdonia, przewodniczącej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie Bogusławy Budy oraz wiceprezes oddziału ZNP w Sędziszowie Młp. Bernadety Rogowskiej.

LV Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

LV Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

18 października 2018 r. (tj. czwartek) o godz. 12.00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się LV Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.

Otwarcie przedszkola w Górze Ropczyckiej

Otwarcie przedszkola w Górze Ropczyckiej

10 października 2018 r. oficjalnie otwarto nowe przedszkole w Górze Ropczyckiej. "Przedszkole pod Buczyną" mieści się w nowoczesnym budynku, z pięknym placem zabaw. Budowa kosztowała ponad 4 mln zł, a obecnie uczęszcza do niego 115 dzieci.

Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w wieku 60+

Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców w wieku 60+

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego zaprasza mieszkańców gminy Sędziszowa Małopolskiego w wieku 60+ na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie: Szczepienia to bezpieczna i skuteczna metoda zapobiegania powikłaniom pogrypowym. Nie bagatelizuj grypy, jest groźna.

Finał Turnieju Orlika w kategorii chłopców

Finał Turnieju Orlika w kategorii chłopców

W sobotę 29 września 2018 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej „MOJE BOISKO ORLIK” o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego dla szkół podstawowych w kategorii chłopców szkół podstawowych.

Podsumowano działalność OSP w gminie

Podsumowano działalność OSP w gminie

5 października br. w Czarnej Sędziszowskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielami wszystkich jednostek OSP w Gminie Sędziszów Małopolski. Przy tej okazji podsumowano wydatki w latach 2015-2018 na utrzymanie i funkcjonowanie straży. Burmistrz Bogusław Kmieć i komendant ropczyckiej PSP Jacek Róg przedstawili prezentację o wydatkach z budżetu gminy oraz pozyskanych dotacji. W sumie w ciągu tych 4 lat na działalność OSP przeznaczono ponad 3 mln zł, z czego ponad 720 tys. zł były to dofinansowania z różnych źródeł. O możliwościach kolejnych dofinansowań mówił poseł Zbigniew Chmielowiec, który był gościem spotkania. Strażakom przekazano także mundury z atestami, a jednostce z Czarnej Sędziszowskiej zestaw hydrauliczny.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności