Sędziszów Małopolski ma grunt na medal

Sędziszów Małopolski ma grunt na medal

W Sędziszowie Małopolskim warto inwestować. Miasto znalazło się w gronie 16 zwycięzców (po jednym z każdego województwa) VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” 2018. Teren pod inwestycje przy ul. Południowej o powierzchni 15 ha w Sędziszowie Małopolskim (za nową fabryką Safran) okazał się najlepszy na Podkarpaciu.

Pobiegnij w Biegu Tropem Wilczym

Pobiegnij w Biegu Tropem Wilczym

Do 27 lutego br. mogą zgłaszać się wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Biegu Tropem Wilczym. VII edycja tego biegu wystartuje 3 marca 2018 r. po godz. 12.00.

Zwrot podatku akcyzowego luty 2019

Zwrot podatku akcyzowego luty 2019

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego przypomina, że rolnicy zainteresowani zwrotem podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej przez producentów rolnych winni składać wnioski do 28.02.2019 r.

Uzupełniający nabór w ramach projektu dotyczącego OZE

Uzupełniający nabór w ramach projektu dotyczącego OZE

Gmina Sędziszów Małopolski ogłasza uzupełniający nabór wniosków w ramach projektu p.n.: „Rozwój OZE w gminach: Grębów, Jasienica Rosielna, Majdan Królewski, Markowa, Niwiska, Ostrów, Sędziszów Małopolski”. Nabór trwa do wyczerpania instalacji.

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

19 marca br. panie w wieku 50-69 będą mogły skorzystać z mammografii.

Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019

Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019

Fundacja Fundusz Lokalny SMK zaprasza do udziału w konkursie grantowym "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019". Informacje na plakacie oraz załączniku dotyczącym spotkania.

Głosuj w Plebiscycie Sportowym

Głosuj w Plebiscycie Sportowym

Trwa głosowanie w Plebiscycie Sportowym organizowanym przez Powiat Ropczycko-Sędziszowski. Ogłoszenie wyników odbędzie się 5 marca 2019 roku podczas V Powiatowej Gali Sportu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Kupony konkursowe ukazują się w tygodniku "Reporter". Wypełnione druki można wysłać na adres starostwa lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim.

Główna nagroda w plebiscycie

Główna nagroda w plebiscycie "Świeć się z Energą" trafiła do naszego miasta

Sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł trafił do mieszkańców naszej gminy. To główna nagroda w plebiscycie „Świeć się z Energą”, w którym Sędziszów Małopolski zwyciężył i został Świetlną Stolicą Polski. 2 lutego 2019 r. na ręce burmistrza Bogusława Kmiecia symboliczny czek przekazał Jarosław Kozłowski, koordynator akcji. W tym dniu odbył się też koncert Roksany Węgiel, który przyciągnął setki jej fanów. Wydarzenie było tez okazją do pomocy choremu Mikołajowi.

Wybór partnera projektu planowanego do dofinansowania w ramach RPO

Wybór partnera projektu planowanego do dofinansowania w ramach RPO

Jednostka OSP w Zagorzycach Górnych została wybrana na partnera projektu planowanego do dofinansowania w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, działanie 4.1 Zapobieganie i zwalczanie zagrożeń, typ 4 Zakup pojazdów specjalnych ochrony przeciwpożarowej, sprzętu i/lub zakup wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych
i usuwania skutków katastrof lub poważnych awarii – wyłącznie dla potrzeb OSP nr RPPK.04.01.00-IZ.00-18-004/18.

Otwarcie nowego placu targowego

Otwarcie nowego placu targowego

1 lutego br. otwarto oficjalnie nowy plac targowy w Sędziszowie Małopolskim. Inwestycja kosztowała prawie 3,2 mln zł, z czego gminie udało się pozyskać blisko 1 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.Przebudowa trwała niecały rok. Targowisko o powierzchni ponad 5,5 tys. m2 zostało wyłożone kostką i w części zadaszone. Bazarem będzie zarządzał sędziszowski MOSiR. Do dyspozycji jest ok. 230 miejsc handlowych o powierzchni od 15 do 30 m2 i 9 pawilonów zamkniętych. Plac targowy w dni niehandlowe będzie służył jako parking i miejsce do organizacji imprez kulturalnych.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności