PIERWSZA POMOC DLA MŁODZIEŻY W NASZEJ GMINIE

Dodany: 29.01.2013 Zmieniany: 29.01.2013
A A A
Od 1 marca 2013 r. rusza na terenie naszej gminy realizacja projektu pn. „Postaw na życie–edukacja w zakresie pierwszej pomocy dla młodzieży w Gminie Sędziszów Młp.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL.

Od 1 marca 2013 r. rusza na terenie naszej gminy realizacja projektu pn. „Postaw na życie –edukacja w zakresie pierwszej pomocy dla młodzieży w Gminie Sędziszów Młp.” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.


Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy w wieku 13 – 19 lat wyposażeni zostaną w podstawową wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Planuje się, że w kursach weźmie udział 150 osób (98 kobiet i 52 mężczyzn). Kursy przeprowadzone zostaną w szkołach gimnazjalnych na terenie naszej gminy: w Sędziszowie Młp., Czarnej Sędziszowskiej i Zagorzycach Górnych.


Podczas kursu trwającego 8 godz. uczestnicy nabędą podstawową wiedzę dotyczącą:  podstaw anatomii i fizjologii człowieka, jak wezwać pomoc, zabezpieczyć siebie, poszkodowanego i miejsce zdarzenia, postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kursy ruszą w kwietniu br.


Dodatkowych informacji można zasięgnąć w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Młp., budynek Warmetu pok. nr 2 i 5 oraz pod numerami telefonu 17 745 36 29 lub 17 745 36 36.


 

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności