W niedzielę 25 sierpnia br. rolnicy z naszej gminy dziękowali za zebrane plony.
Dożynki gminne rozpoczęto o godz. 15.00 mszą św. odprawioną w sędziszowskiej farze, w koncelebrze przez proboszczów ks. Krzysztofa Gaca i ks. Ryszarda Lisa oraz Ojca Gwardiana Janusza Pałkę.
Następnie kolorowy orszak dożynkowy udał się na stadion Lechii, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Okolicznościowe przemówienia i życzenia rolnikom przekazał burmistrz Kazimierz Kiełb, parlamentarzyści Beata Kempa, Kazimierz Moskal, Janusz Wojciechowski oraz Bogdan Romaniuk członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Przed licznie zgromadzona publicznością swoje wieńce zaprezentowało 16 grup dożynkowych, które przyśpiewkami przekazały burmistrzowi życzenia i prośby.
Po części oficjalnej i prezentacji wieńców wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Rochy” a uroczystości zakończył koncert zespołu „Karczmarze” z Rzeszowa.