UKS TĘCZA TRIUMFUJE W III LIDZE I POWALCZY O II LIGĘ

Dodany: 28.03.2014 Zmieniany: 28.03.2014
A A A
Siatkarze UKS Tęczy Sędziszów Młp., okazali się najlepsi w dwóch turniejach finałowych III ligi podkarpackiej. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim sprawiło, że w hali sędziszowskiego LO odbędzie się turniej półfinałowy o awans do II ligi.

Siatkarze UKS Tęczy Sędziszów Młp., okazali się najlepsi w dwóch turniejach finałowych III ligi podkarpackiej. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim sprawiło, że w hali sędziszowskiego LO odbędzie się turniej półfinałowy o awans do II ligi. Takich rozgrywek w Sędziszowie Młp. jeszcze nie było!

Ekipa z naszego miasta to beniaminek III ligi. Przed sezonem do zespołu dołączyło kilku zawodników z II-ligową przeszłością, ale w klubie nie myślano o takim sukcesie. Celem była pierwsza czwórka. Okazało się, że zadanie zrealizowano z nawiązką, a apetyty rosną w miarę jedzenia.

Na Podkarpaciu już od kilku sezonów losy mistrzostwa III ligi rozstrzygane są w dwóch turniejach finałowych, organizowanych przez najlepszą i drugą drużynę po rundzie zasadniczej, a udział w nich ma zapewniona czołowa czwórka ligi. Fazę zasadniczą bez większych problemów wygrała Lubcza Racławówka, plasując się przed Głogovią Głogów Młp., Tęczą Sędziszów Młp. oraz Neobusem Niebylec. Pierwszy turniej finałowy III ligi zorganizowała w dniach 7-9 marca br. druga ekipa rozgrywek - Głogovia Głogów Młp. Po ciężkich bojach najlepsza okazała się nasza drużyna, która objęła prowadzenie w tabeli. Drugi i ostatni turniej odbył się na terenie Lubczy Racławówka w ubiegły weekend. Pojedynki potoczyły się tak, że losy mistrzostwa rozstrzygały się w ostatnim spotkaniu pomiędzy gospodarzem a zespołem z Sędziszowa Młp. Dowolne zwycięstwo którejś z ekip dawało pierwsze miejsce w III lidze na Podkarpaciu. Porażka oznaczała spadek na trzecią pozycję. Ostatecznie po ponad 2 godzinach walki lepsi okazali się nasi zawodnicy, którzy stoczyli pasjonujący, pięciosetowy bój z miejscowymi zwyciężając 3:2. Jest to ogromny sukces klubu, który w tym roku obchodzi 10-lecie i z którym od początku związany jest Prezes Marek Flis.

Zwycięstwo w III lidze sprawiło, że drużyna z naszego miasta będzie organizatorem turnieju półfinałowego o awans do II ligi w dniach 11-13 kwietnia br., jednak termin może jeszcze ulec zmianie na 4-6 kwietnia br., ze względu na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski, w których udział oprócz dwóch naszych zawodników, biorą także gracze pozostałych drużyn.

W turnieju półfinałowym o awans do II ligi, oprócz sędziszowskiej Tęczy, udział wezmą też ekipy: UKS Mickiewicz Kluczbork (drugi zespół III ligi opolskiej), Grunwald Chełmek (drugi zespół III ligi małopolskiej) oraz najgroźniejszy i zarazem najbardziej utytułowany rywal - Płomień Sosnowiec (pierwszy zespół III ligi śląskiej). Warto dodać, że sosnowiczanie to mistrzowie Polski z 1996 roku, a także dwukrotni zdobywcy Pucharu Polski (2003, 2004). Gra ekipy z Zagłębia opiera się na utytułowanym Bartłomieju Soroce oraz rozgrywającym - Mariuszu Sygule. Takiego zespołu w Sędziszowie Małopolskim jeszcze nie było!

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności