ŚWIĘTO FLAGI W NASZYM MIEŚCIE

Dodany: 05.05.2014 Zmieniany: 05.05.2014
A A A
30 kwietnia br., tradycyjnie już od paru lat, dzieci z sędziszowskich przedszkoli Nr 1 i Nr 2 wraz z dyrekcją i opiekunkami przeszły ulicami naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja.30 kwietnia br., tradycyjnie już od paru lat, dzieci z sędziszowskich przedszkoli Nr 1 i Nr 2 wraz z dyrekcją i opiekunkami przeszły ulicami naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja.
Przed sędziszowskim ratuszem dzieci przywitali burmistrz Kazimierz Kiełb i jego zastępca Elżbieta Świniuch, którzy rozmawiali z nimi o tym święcie, poczęstowali słodyczami oraz złożyli wspólnie kwiaty pod tablicami pamiątkowymi.
Dzień Flagi państwowej jest obchodzony w Polsce od 2004 roku, mocą ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.
Wybór tej daty na Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nie jest przypadkowy, wybrano dzień, w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, pomiędzy świętami narodowymi 1 i 3 maja.

 

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności