GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW ‘2014

Dodany: 27.08.2014 Zmieniany: 27.08.2014
A A A
W niedzielę 24 sierpnia br. rolnicy z naszej gminy dziękowali za zebrane plony. Dożynki gminne rozpoczęto o godz. 14.00 mszą św. odprawioną w sędziszowskiej farze, w koncelebrze pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Gaca, kazanie wygłosił ks. Ryszard Lis.W niedzielę 24 sierpnia br. rolnicy z naszej gminy dziękowali za zebrane plony. Dożynki gminne rozpoczęto o godz. 14.00 mszą św. odprawioną w sędziszowskiej farze, w koncelebrze pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Gaca,  kazanie wygłosił ks. Ryszard Lis, mówiąc o trudzie rolniczej pracy. Po poświęceniu wieńców dożynkowych barwny korowód udał się na stadion Lechii, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Okolicznościowe przemówienia i życzenia rolnikom przekazał burmistrz Kazimierz Kiełb, senator Zdzisław Pupa, starosta Stanisław Ziemiński oraz w imieniu marszałka Bogusław Kmieć.
Pomimo deszczowej aury, przed licznie zgromadzoną publicznością swoje wieńce zaprezentowało rekordowa ilość 20 grup dożynkowych z całej gminy, które przyśpiewkami przekazały burmistrzowi swoje życzenia oraz prośby  o realizacje różnych inwestycji w poszczególnych wioskach.
Po części oficjalnej i prezentacji wieńców wystąpiły zespoły „JUHOST” z Rosji i „GÓRALSI” z Limanowej.

 

 ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności