W piątek - 2 października br. w Sędziszowie Młp. odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
W posiedzeniu oprócz przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowego, uczestniczyli również: Maria Litwa - Dyrektor ZOZ-u w Ropczycach, Zygmunt Dzija - Ordynator Oddziału Neurologii oraz Zbigniew Ziętek - Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, obaj ze Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp.
W trakcie obrad dyskutowano m.in. o zapisach w Karcie nauczyciela nakazujących wypłatę nauczycielom dodatku uzupełniającego oraz o pilnej potrzebie zakupu nowego aparatu USG dla potrzeb Szpitala Powiatowego w Sędziszowie Młp.
Przedstawiciele samorządów gminnych zadeklarowali wstępnie środki na zakup głowic do USG natomiast zasadnicza część tego urządzenia ma być nabyta przez Fundację Szpitala im. św. Ojca Pio w Sędziszowie Młp.