20 LAT SĘDZISZOWSKICH „ROCHÓW”

Dodany: 28.09.2010 Zmieniany: 28.09.2010
A A A
Wizytówka naszego miasta i regionu – Zespół Pieśni i Tańca „Rochy” – w sobotę, 25 września świętował 20 – lecie swojej działalności.

Wizytówka naszego miasta i regionu – Zespół Pieśni i Tańca „Rochy” – w sobotę, 25 września świętował 20 – lecie swojej działalności.
Zespół powstał w 1990 roku. Prowadzeniem grupy tanecznej oraz kierownictwem artystycznym od początku zajmuje się Pani Krystyna Szczerbiak. Początkowo zespół składał się z 8 par tanecznych i 4-osobowej kapeli muzycznej. Dziś, po 20 latach, „Rochy” liczą 120 członków zrzeszonych w czterech grupach tanecznych, dwóch kapelach muzycznych oraz grupie seniorów, zwanej grupą obrzędową. W czasie 20 lat działalności zespół występował nie tylko na scenach powiatu, województwa i kraju, ale również za granicą, m.in. we Włoszech, w Finlandii,  Rosji i Portugalii.
Podczas uroczystego koncertu jubileuszowego licznie zgromadzona publiczność podziwiała bogaty repertuar „Rochów”, na który składają się polskie tańce narodowe oraz tańce regionalne, w tym również te z okolic Sędziszowa. Największy aplauz licznie zgromadzonej publiczności wzbudziły premierowe układy: polonez i mazur oraz tańce Lachów Sądeckich. Po 3,5 - godzinnym koncercie zespół odebrał gratulacje od gości honorowych oraz delegacji zaprzyjaźnionych zespołów. Osoby szczególnie zasłużone dla „Rochów”: Krystyna Szczerbiak, Kazimierz Popielarz, Jan Przybek, Paweł Gnacek, Barbara Czeladka oraz Tomasz Kozubowski otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Sędziszowa Młp., ponadto Jan Przybek oraz Paweł Gnacek zostali odznaczeni medalami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu, wielu lat na scenie!

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności