PRZEDSZKOLAKI Z CHORĄGIEWKAMI

Dodany: 06.05.2011 Zmieniany: 06.05.2011
A A A
W słoneczne piątkowe przedpołudnie 29 kwietnia br. dzieci z Sędziszowskich przedszkoli wraz z opiekunami wyruszyły na ulice naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja.

W słoneczne piątkowe przedpołudnie 29 kwietnia br. dzieci z Sędziszowskich przedszkoli wraz z opiekunami wyruszyły na ulice naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja. Święto ustanowione w Polsce w 2004 roku, wprowadzone zostało na podstawie ustawy z 20 lutego 2004 r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.
Z okazji Święta Flagi dzieci wykonały biało-czerwone chorągiewki i odwiedziły przed ratuszem Pana Burmistrza Kazimierza Kiełba, któremu wręczyły przygotowaną flagę. Burmistrz porozmawiał z dziećmi zaprosił je do Ratusza i poczęstował słodyczami.
Święto Flagi popularyzuje wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Flaga jest symbolem suwerenności państwa lub narodu i nawiązuje do jego tradycji historycznej. Święto flagi państwowej występuje w wielu krajach. Wiele osób w tym dniu chce zamanifestować swój patriotyzm i podkreślić więź z własnym krajem. Najczęściej robi się to poprzez wywieszenie flagi narodowej na urzędach i domach prywatnych.


 

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności