ĆWICZENIA STRAŻACKIE

Dodany: 24.10.2011 Zmieniany: 24.10.2011
A A A
Jednostki OSP z naszej gminy spotkały się w sobotę 22 października br. w Zagorzycach Dolnych na rokrocznych ćwiczenia. Głównym celem było sprawdzenie skuteczności działania strażaków w terenie górzystym.

Jednostki OSP z naszej gminy spotkały się w sobotę 22 października br. w Zagorzycach Dolnych na rokrocznych ćwiczenia. Głównym celem było sprawdzenie skuteczności działania strażaków w terenie górzystym. Jednostki podzielone na trzy zespoły miały za zadanie rozwinąć linie i za pomocą motopomp podać wodę z rzeki Budzisz na duże odległości, w miejsca pożarów zlokalizowanych na wzniesieniach. Ćwiczenia, w których wzięło udział 150 strażaków i zaangażowano 22 samochody pozwoliły doskonalić umiejętności praktyczne w zakresie działań taktycznych i gaśniczych oraz współdziałania jednostek w trakcie likwidacji pożarów.
Podczas podsumowania ćwiczeń 130 strażaków otrzymało zaświadczenia o ukończeniu w 2011 r. kursu dla strażaków ochotników organizowanego przez PSP w Ropczycach, które wręczył osobiście Komendant Powiatowy bryg. Jacek Róg.
Ćwiczenia zakończono wspólnym ogniskiem.
 

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności