ŚWIĘTO FLAGI

Dodany: 09.05.2012 Zmieniany: 09.05.2012
A A A
W słoneczny poniedziałek 30 kwietnia br. dzieci z sędziszowskich przedszkoli wraz z opiekunkami wyruszyły na ulice naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja.

W słoneczny poniedziałek 30 kwietnia br. dzieci z sędziszowskich przedszkoli wraz z opiekunkami wyruszyły na ulice naszego miasta, aby przypomnieć mieszkańcom o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja. Z tej okazji dzieci odwiedziły również przed ratuszem Pana Burmistrza, który porozmawiał z nimi i poczęstował słodyczami.
Flaga jest symbolem suwerenności państwa lub narodu i nawiązuje do jego tradycji historycznej. Święto flagi państwowej występuje w wielu krajach. W Polsce ustanowiono je w 2004 roku.
Wiele osób w tym dniu chce zamanifestować swój patriotyzm i podkreślić więź z własnym krajem. Najczęściej robi się to poprzez wywieszenie flagi narodowej na urzędach i domach prywatnych.

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności