ĆWICZENIA STRAŻACKIE W CZARNEJ SĘDZISZOWSKIEJ

Dodany: 08.10.2012 Zmieniany: 08.10.2012
A A A
W sobotę 6 października br. jednostki OSP z terenu naszej gminy spotkały się na corocznych ćwiczeniach strażackich. Tym razem miejscem działań były tereny żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej.

W sobotę 6 października br. jednostki OSP z terenu naszej gminy spotkały się na corocznych ćwiczeniach strażackich. Tym razem miejscem działań były tereny żwirowni w Czarnej Sędziszowskiej. Podczas ćwiczeń jednostki OSP zostały sprawdzone pod względem mobilności dojazdu do miejsca zdarzenia, prawidłowego posługiwania się środkami łączności radiowej w prowadzeniu korespondencji oraz znajomości kryptonimów radiowych. Na miejscu zdarzenia strażacy z OSP mieli za zadanie prowadzić działania gaśnicze palących się nieużytków rolnych z zabezpieczeniem pobliskich lasów przed przedostaniem się ognia. Dodatkowym utrudnieniem tych działań był silny wiatr oraz założenie, że zapada wieczór i należy oświetlić teren akcji gaśniczej. Kierujący działaniami – Komendant Gminny OSP Marek Róg wprowadził dodatkowy element w którym założył, że podczas działań ratowniczo-gasniczych poszkodowani zostali dwaj strażacy. Do zadań jednostek posiadających sprzęt ratownictwa medycznego należało udzielenie strażakom pierwszej pomocy przedmedycznej i przygotowanie ich do transportu w celu przekazania służbom medycznym. Ćwiczenia, w których wzięło udział prawie 150 strażaków i zaangażowano 23 samochody oraz pozostały sprzęt gaśniczy, pozwoliły doskonalić umiejętności praktyczne w zakresie działań taktycznych i gaśniczych jak również współdziałania jednostek w trakcie likwidacji pożarów.
Ćwiczenia zakończono wspólnym biesiadowaniem w Domu Ludowym w Czarnej Sędziszowskiej przy grochówce i akompaniamencie zespołu złożonego z sympatyków OSP.

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności