VII Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego

VII Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego

28 stycznia br. odbędzie się VII Turniej Piłki Siatkowej Amatorów o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Drużyny można zgłaszać do 25 stycznia br.

Powróciły do ziemi przodka

Powróciły do ziemi przodka

Dziś sędziszowski Ratusz odwiedziły pani Felicja Mazur i pani Sofia Mazur z Brazylii, których tata i teść pochodził z Wolicy Piaskowej i przed laty wyjechał do Ameryki Południowej. Teraz panie odwiedziły bliskich, zwiedzają także nasze miasto i gminę, a na początek do Ratusza zaprosił je burmistrz Bogusław Kmieć.

Turniej Noworoczny Piłki Halowej już w sobotę

Turniej Noworoczny Piłki Halowej już w sobotę

14 stycznia br. odbędzie się kolejna edycja Turnieju Piłki Halowej. Zapraszamy.

Złote Gody 2023

Złote Gody 2023

USC w Sędziszowie Małopolskim przypomina o procedurze przyznawania medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale te nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania tym osobom, które przeżyły w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Procedura nadania medali parom małżeńskim, które obchodzą jubileusz w 2023 r. została już uruchomiona, dlatego Małżonkowie, którzy osiągną wymagany staż oraz są zainteresowani otrzymaniem medalu w 2023 r., ponadto są mieszkańcami naszej Gminy, uprzejmie prosimy o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Sędziszowie Młp. (ul. Rynek 1, pokój nr 10, tel. 17 745 36 20) w terminie do dnia 31 stycznia 2023 r.

Orszak Trzech króli przeszedł ulicami miasta

Orszak Trzech króli przeszedł ulicami miasta

6 stycznia 2023 r. po raz kolejny ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Po Mszy Świętej w farze uczestnicy orszaku, podążając za trzema królami, zatrzymali się przed sędziszowskim Ratuszem, następnie zawędrowali do karczmy, gdzie ugościł ich Żyd, aż w końcu dotarli do przejścia granicznego. Śpiewając kolędy i uczestnicząc w konkursach związanych z orszakiem, orszak dotarł do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie królowie pokłonili się Dzieciątku Jezus, a wszyscy po chwili modlitwy wspólnie kolędowali.

Nabór wniosków do Projektu  pn. „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”

Nabór wniosków do Projektu pn. „Kompetencje dla sektorów – gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja”

12 stycznia 2023 r. rusza 6 nabór wniosków do Projekt pn. "Kompetencje dla sektorów - gospodarka wodno-ściekowa i rekultywacja". Projekt jest skierowany do firm, które planują rozpocząć, bądź działają czynnie w sektorze gospodarki wodnościekowej.

Orszak Trzech Króli 2023

Orszak Trzech Króli 2023

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli. Szczegóły na plakacie.

Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego

Ogłoszenie o zmianie Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze"

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje, że od dnia 03.01.2023 r. wprowadzone zostają zmiany w Programie Priorytetowym „Czyste Powietrze”.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności