Piknik Wolności i Solidarności

Piknik Wolności i Solidarności

6 lipca br. na stadionie w Ropczycach odbył się Piknik Wolności i Solidarności, którego organizatorem był Zarząd NSZZ "Solidarność", a partnerem była Gmina Sędziszów Małopolski. Podczas wydarzenia gminę reprezentował burmistrz Bogusław Kmieć, wystąpiła Paka Sędzisza, a na sędziszowskim stoisku można było spróbować orzeźwiającego wyciągu z pokrzywy oraz "Kaczki po klęczańsku", potrawy przygotowanej przez KGW w Klęczanach. Danie będzie reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursy "Bitwa Regionów". Atrakcją był też konkurs grillowania dla vipów, który wygrał zastępca burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta, drugie miejsce zajął marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl, a trzecie starosta ropczycko-sędziszowski Witold Darłak.

Lotny finisz 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego

Lotny finisz 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków

Na 91 kilometrze - [przed sędziszowskim ratuszem - umiejscowiony był lotny finisz 5 etapu 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez nasze miasto 6 lipca br. tuż po godz. 12. Jak zwykle kibicowali im mieszkańcy, którzy zgromadzili się wzdłuż trasy przejazdu.

Lotny finisz wyścigu kolarskiego

Lotny finisz wyścigu kolarskiego

W najbliższą sobotę, 6 lipca br., tuż po godz. 12 przez nasze miasto przejadą kolarze biorący udział w 30. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Solidarności" i Olimpijczyków. Przejadą ulicą Wspólną, Słoneczną, Wesołą, 3 Maja. Przed ratuszem zawodnicy będą mieli lotny finisz, a następnie skierują się ul. Jana Pawła II, Piłsudskiego, Grunwaldzką i Witosa. W tym czasie będą utrudnienia w ruchu drogowym w naszym mieście. Nad bezpieczeństwem przejazdu kolarzy będzie czuwać policja, ochotnicze straże pożarne oraz Strzelcy.

LGD ogłasza nabór

LGD ogłasza nabór

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Program „Rodzina 500+” na każde dziecko

Program „Rodzina 500+” na każde dziecko

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do ukończenia 18 roku życia, w wysokości 500 zł, bez względu na dochody rodziny. Mieszkańcy Miasta i Gminy Sędziszów Małopolski mogą składać wnioski w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sędziszowie Małopolskim.

GPSZOK nieczynny do odwołania

GPSZOK nieczynny do odwołania

W związku z prowadzonymi pracami remontowo-budowlanymi budynku Biblioteki Pedagogicznej oraz przebudową kanalizacji deszczowej w pobliżu remontowanego obiektu, Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim informuje, że punkt GPSZOK zlokalizowany przy ul. Fabrycznej 4 będzie nieczynny do zakończenia prac związanych z przebudową kanalizacji deszczowej.

Rusza Kino Plenerowe 2019

Rusza Kino Plenerowe 2019

Już jutro, 28 czerwca (piątek), rusza nowy sezon Kina Plenerowego. Zapraszamy na godz. 21.30 na Stadion Miejski.

Odkomarzanie w Gminie odwołane ze względu na wiatr

Odkomarzanie w Gminie odwołane ze względu na wiatr

W związku z silnym wiatrem firma, która ma przeprowadzać odkomarzanie w naszej Gminie, odwołała je ze względu na zagrożenie rozpylenia środka poza wskazanymi terenami. Zabieg zostanie przeprowadzony w przyszłym tygodniu. O terminie będziemy informować.

Informacja dotycząca odpłatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi w II półroczu 2019 r.

Informacja dotycząca odpłatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi w II półroczu 2019 r.

Od dnia 1 lipca 2019 roku, ulegają zmianie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

X Sesja rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

X Sesja rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

28 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 14.00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się X Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności