Dyplomy dla nowo narodzonych dzieci do odebrania w urzędzie

Dyplomy dla nowo narodzonych dzieci do odebrania w urzędzie

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego zaprasza rodziców dzieci urodzonych w roku 2018 oraz 2019 do odebrania pamiątkowych dyplomów oraz body. Są one do odebrania w Urzędzie Stanu Cywilnego (p. 10 w Ratuszu) w godzinach pracy urzędu.

Rolniku złóż oświadczenie ws. przyznania płatności

Rolniku złóż oświadczenie ws. przyznania płatności

ARiMR informuje, że do 14 marca br. rolnicy mogą składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2019 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku 2018. Złożenie przez uprawnionego rolnika w tym terminie takiego oświadczenia, jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności za 2019 rok. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.

Szkolenie dotyczące e-wniosków

Szkolenie dotyczące e-wniosków

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Ropczycach zaprasza osoby wypełniające e-wnioski o przyznanie płatności obszarowych na rok 2019 na szkolenie, które odbędzie się 1 4marca 2019 r. o godz. 10 w Biurze Powiatowym ARiMR w Ropczycach przy ul. Barbary 4.

Przedsiębiorco poznaj możliwości finansowania swojej działalności

Przedsiębiorco poznaj możliwości finansowania swojej działalności

14 marca br., o godz. 10.00, w sędziszowskim Domu Kultury odbędzie się konferencja "Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców". Zainteresowani przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jakie mają możliwości finansowania swojej działalności, a także na jakie wsparcie mogą liczyć. Szczegóły na plakacie.

Maksiu był pierwszy w 2019 roku

Maksiu był pierwszy w 2019 roku

Maksymilian Cyzio z Krzywej jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2019 roku w naszej gminie. Urodził się 1 stycznia. 6 marca br. burmistrz Bogusław Kmieć odwiedził chłopca i jego rodziców, którym przekazał pamiątkowy dyplom dla Maksia oraz wyprawkę, kwiaty dla mamy i pamiątkowe gadżety Sędziszowa Małopolskiego.

XX Turniej Tenisa Stołowego

XX Turniej Tenisa Stołowego

W hali sportowej przy SP nr 2 w Sędziszowie Młp. w dn. 16-17 marca 2019 r. odbędzie się już XX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Sędziszowa Młp. w ramach "Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego". Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w turnieju! Początek zawodów zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godz. 9.00.

IX Turniej Tenisa Stołowego Strażaków OSP

IX Turniej Tenisa Stołowego Strażaków OSP

W niedzielę 17 marca 2019 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się IX Turniej Tenisa Stołowego Strażaków OSP o Puchar Burmistrza Sędziszowa Młp. Początek zawodów o godz. 9.00, zapraszamy strażaków ochotników do udziału w turnieju!

536 urodziny Sędziszowa Małopolskiego

536 urodziny Sędziszowa Małopolskiego

28 lutego br. nasze miasto świętowało swoje 536 urodziny. Przy tej okazji odsłonięto herb miasta na pomniku 100-lecia Niepodległości i w południe odprawiono Mszę Św. w intencji wszystkich mieszkańców. Po eucharystii w miejscowym domu kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Podczas niej wręczono tytuł honorowego obywatela miasta pośmiertnie Janowi Dorobie oraz trzy wyróżnienia zasłużony dla ziemi sędziszowskiej śp. kpt. Franciszkowi Machowi, śp. prof. Stanisławowi Kotowi i Grupie Safran. Przed sesją władze miasta odwiedziły grób śp. Jana Doroby na cmentarzu komunalnym w Sędziszowie Małopolskim. Uroczystość uświetnił występ zwycięzców V edycji programu Mam Talent duetu akrobatycznego Delfina & Bartek i kapeli podwórkowej Paka Sędzisza

Zakaz spalania odpadów domowych w piecach

Zakaz spalania odpadów domowych w piecach

W związku z pismem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie w sprawie występowania nieprawidłowości w zakresie spalania odpadów drewnianych przez osoby fizyczne w nieprzystosowanych do tego celu kotłach, przypominamy mieszkańcom gminy Sędziszów Małopolski o zakazie spalania odpadów w domowych piecach.

Uroczysta VI Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.

Uroczysta VI Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp.

Uroczysta VI Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Młp. z okazji 536 Rocznicy Nadania Praw Miejskich dla Sędziszowa Małopolskiego połączoną z wręczeniem tytułu i wyróżnień HONOROWY OBYWATEL MIASTA SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI i ZASŁUŻONY DLA ZIEMI SĘDZISZOWSKIEJ odbędzie się 28 lutego 2019 r. (tj. czwartek) o godz. 13.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Sędziszowie Młp.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności