Orszak Trzech Króli wędrował po raz piąty

Orszak Trzech Króli wędrował po raz piąty

W niedzielę, 6 stycznia, ulicami Sędziszowa Małopolskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie rozpoczął się w sędziszowskim kościele farnym, następnie przeszedł przed ratusz, gdzie spotkali się trzej królowie, odegrano hejnał i odczytano dekret. Stąd monarchowie wspólnie ruszyli w dalszą drogę, na której spotkali śpiewające dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca ROCHY, odwiedzili karczmę Żyda, a także zostali zatrzymani na posterunku straży granicznej przygotowanym przez Strzelców. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego oddali hołd Dzieciątku Jezus. Uroczystości zakończyły się wspólnym kolędowaniem.

W niedzielę Orszak Trzech

W niedzielę Orszak Trzech

Już w najbliższą niedzielę, 6 stycznia 2019 r., ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to w naszym mieście odbywa się już piąty raz. Szczegóły na plakacie.

Tak witaliśmy 2019 rok

Tak witaliśmy 2019 rok

Najpierw była zabawa przy muzyce i koncert w wykonaniu sędziszowskich licealistek Pauliny Bębynek i Marceliny Mądro, a potem życzenia noworoczne burmistrza Bogusława Kmiecia dla wszystkich mieszkańców gminy i nowych mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego. Zwieńczeniem wieczoru był pokaz sztucznych ogni, który rozpoczął się punktualnie o północy.

Nowe ulice w Sędziszowie Małopolskim

Nowe ulice w Sędziszowie Małopolskim

Od 1 stycznia 2019 roku do Sędziszowa Małopolskiego przyłączone zostaną cztery miejscowości: Borek Wielki, Wolica Piaskowa, Wolica Ługowa i Kawęczyn Sędziszowski, w których będzie aż 97 nowych ulic.

Zapraszamy na Sylwestra na sędziszowskim Rynku

Zapraszamy na Sylwestra na sędziszowskim Rynku

Zabawa przy muzyce, koncert w wykonaniu sędziszowskich licealistek Pauliny Bębynek i Marceliny Mądro, życzenia noworoczne burmistrza Sędziszowa Małopolskiego, a o północy pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy w Sylwestra na Rynek.

III Sesja Rady Miejskiej

III Sesja Rady Miejskiej

28 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 13:00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się III Sesja Rady Miejskiej. Transmisję obrad można obserwować na żywo na kanale YouTube.

Dzieci i młodzież kolędowali w Ratuszu

Dzieci i młodzież kolędowali w Ratuszu

Tuż przed świętami, 19 grudnia br., z kolędą i życzeniami bożonarodzeniowymi zjawili się podopieczni Przedszkola Publicznego nr 1 w Sędziszowie Małopolskim oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych u burmistrza Bogusława Kmiecia. Natomiast 21 grudnia do urzędu przyszły dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim.

Trwają szkolenia z obsługi komputera

Trwają szkolenia z obsługi komputera

Ruszyły bezpłatne szkolenia dla osób powyżej 25 roku życia w ramach projektu „Sędziszów Małopolski -Cyfrowa Gmina”. W trakcie naboru zgłosiło się 100 osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje komputerowe, nauczyć się obsługi komputera, poruszania się w sieci. Szkolenia odbywają się w ramach dwóch modułów szkoleniowych.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności