VIII Święto Chleba w Buczynie

VIII Święto Chleba w Buczynie

Były warsztaty pieczenia chleba, pokaz psów myśliwskich i mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych. Doroczne Święto Chleba w Górze Ropczyckiej oficjalnie rozpoczęło się wręczeniem dożynkowych chlebów zaproszonym gościom, wśród których byli m.in. Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, senator RP Zdzisław Pupa, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadeta Frysztak. Imprezę uświetniły występy artystyczne Zespołu Blues, Jana Wojdaka, Ahaju Fusion Bolivia, a gwiazdą wieczoru był zespół Camasutra.

Otwarcie nowego studia Tv Sędziszów Małopolski

Otwarcie nowego studia Tv Sędziszów Małopolski

12 sierpnia br. oficjalnie otwarto nowe studio Telewizji Sędziszów Małopolski. Stare mieszkanie służbowe zostało gruntownie wyremontowane na potrzeby redakcji. Studio powstało w ramach realizacji przez Gminę Sędziszów Małopolski zadania pn. „Sędziszowska Telewizja Kulturalna”, które zostało dofinansowane w ramach programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Powitanie nowego samochodu OSP Sędziszów Małopolski

Powitanie nowego samochodu OSP Sędziszów Małopolski

8 sierpnia 2019 r. o godz. 20 fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy zajechał przed remizę OSP Sędziszów Małopolski. Zakup został sfinansowany ze środków Gminy Sędziszów Małopolski, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pojazd witali strażacy okolicznych jednostek oraz mieszkańcy gminy, a także burmistrz Bogusław Kmieć, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadeta Frysztak oraz przewodniczący rady miejskiej Marek Pająk. Uroczystości towarzyszył piknik strażacki i dzień otwarty w jednostce.

Finał Pucharu Burmistrza i otwarcie budynku sportowego w Zagorzycach Dolnych

Finał Pucharu Burmistrza i otwarcie budynku sportowego w Zagorzycach Dolnych

XXIX Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego uświetniło otwarcie nowo powstałego budynku szatniowo-sanitarnego na stadionie w Zagorzycach Dolnych. Zwycięzcą pucharu była drużyna Lechii Sędziszów Małopolski, która pokonała w finale drużynę Piasta Wolica Piaskowa 3:0. W meczu o III miejsce Sokół Krzywa pokonał Plon Klęczany 6:2. Najlepszym strzelcem turnieju z 10 bramkami na koncie został zawodnik Sokoła Krzywa- Tomasz Łyko.

28 Rajd Rzeszowski już w sobotę w Zagorzycach

28 Rajd Rzeszowski już w sobotę w Zagorzycach

Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia br., w Zagorzycach odbędą się dwa odcinki specjalne 28 Rajdu Rzeszowskiego. Pierwszy OS wystartuje o godz. 9.20, drugi o 13.55. W związku wydarzeniem należy liczyć się z utrudnieniami na drogach i czasowym ich zamknięciem.

Zapraszamy na Gminne Święto Chleba w Górze Ropczyckiej

Zapraszamy na Gminne Święto Chleba w Górze Ropczyckiej

Operacja pn. „Gminne Święto Chleba w Parku Buczyna w Górze Ropczyckiej” współfinansowana jest w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach Planu operacyjnego na lata 2018-2019. Głównym celem projektu jest realizacja działania 11 KSOW: aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw służących włączeniu społecznemu, w szczególności osób starszych, młodzieży, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych i innych osób wykluczonych społecznie.

Sędziszowska Telewizja Kulturalna

Sędziszowska Telewizja Kulturalna

Gmina Sędziszów Małopolski zrealizowała zadanie pn. „Sędziszowska Telewizja Kulturalna”, które zostało dofinansowane w ramach PROGRAMU Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Doroczne święto pieroga w Będziemyślu

Doroczne święto pieroga w Będziemyślu

28 lica br. odbyła się kolejna edycja Święta Pieroga w Będziemyślu. Panie ze Stowarzyszenia "Grodzianki" zrobiły ponad 12 tysięcy pierogów, które zniknęły w błyskawicznym tempie. Gośćmi święta w Będziemyślu byli: wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Bernadeta Frysztak, burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć, zastępca burmistrza Piotr Kapusta oraz etatowy członek zarządu powiatu Andrzej Bączkowski.

Zapisz się na Rajd Rowerowy

Zapisz się na Rajd Rowerowy

Już 11 sierpnia br. (niedziela) odbędzie się VIII Rodzinny Rajd Rowerowy Szlakami Gminy Sędziszów Małopolski. Szczegóły w regulaminie.

Wybory do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach nie odbędą się

Wybory do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach nie odbędą się

W związku z rezygnacją jednego z kandydatów na członka Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach, zaplanowane na najbliższą niedzielę tj. 28 lipca 2019 roku, wybory do Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Ropczycach nie odbędą się.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności