V Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

V Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

IV Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się w dniu 26 lutego 2019 r. (wtorek) o godz. 15:00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim.

Spaceruj wirtualnie po ratuszu

Spaceruj wirtualnie po ratuszu

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po sędziszowskim ratuszu. Od podziemi aż po wieżę zegarową. wystarczy kliknąć poniższy link.

Sędziszów Małopolski ma grunt na medal

Sędziszów Małopolski ma grunt na medal

W Sędziszowie Małopolskim warto inwestować. Miasto znalazło się w gronie 16 zwycięzców (po jednym z każdego województwa) VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” 2018. Teren pod inwestycje przy ul. Południowej o powierzchni 15 ha w Sędziszowie Małopolskim (za nową fabryką Safran) okazał się najlepszy na Podkarpaciu.

Pobiegnij w Biegu Tropem Wilczym

Pobiegnij w Biegu Tropem Wilczym

Do 27 lutego br. mogą zgłaszać się wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Biegu Tropem Wilczym. VII edycja tego biegu wystartuje 3 marca 2018 r. po godz. 12.00.

Bezpłatna mammografia

Bezpłatna mammografia

19 marca br. panie w wieku 50-69 będą mogły skorzystać z mammografii.

Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019

Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019

Fundacja Fundusz Lokalny SMK zaprasza do udziału w konkursie grantowym "Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019". Informacje na plakacie oraz załączniku dotyczącym spotkania.

Głosuj w Plebiscycie Sportowym

Głosuj w Plebiscycie Sportowym

Trwa głosowanie w Plebiscycie Sportowym organizowanym przez Powiat Ropczycko-Sędziszowski. Ogłoszenie wyników odbędzie się 5 marca 2019 roku podczas V Powiatowej Gali Sportu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Kupony konkursowe ukazują się w tygodniku "Reporter". Wypełnione druki można wysłać na adres starostwa lub złożyć w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Małopolskim.

Główna nagroda w plebiscycie

Główna nagroda w plebiscycie "Świeć się z Energą" trafiła do naszego miasta

Sprzęt AGD o wartości 50 tys. zł trafił do mieszkańców naszej gminy. To główna nagroda w plebiscycie „Świeć się z Energą”, w którym Sędziszów Małopolski zwyciężył i został Świetlną Stolicą Polski. 2 lutego 2019 r. na ręce burmistrza Bogusława Kmiecia symboliczny czek przekazał Jarosław Kozłowski, koordynator akcji. W tym dniu odbył się też koncert Roksany Węgiel, który przyciągnął setki jej fanów. Wydarzenie było tez okazją do pomocy choremu Mikołajowi.

Wybór partnera projektu planowanego do dofinansowania w ramach RPO

Wybór partnera projektu planowanego do dofinansowania w ramach RPO

Jednostka OSP w Zagorzycach Górnych została wybrana na partnera projektu planowanego do dofinansowania w ramach środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, działanie 4.1 Zapobieganie i zwalczanie zagrożeń, typ 4 Zakup pojazdów specjalnych ochrony przeciwpożarowej, sprzętu i/lub zakup wyposażenia do prowadzenia akcji ratowniczych
i usuwania skutków katastrof lub poważnych awarii – wyłącznie dla potrzeb OSP nr RPPK.04.01.00-IZ.00-18-004/18.

Otwarcie nowego placu targowego

Otwarcie nowego placu targowego

1 lutego br. otwarto oficjalnie nowy plac targowy w Sędziszowie Małopolskim. Inwestycja kosztowała prawie 3,2 mln zł, z czego gminie udało się pozyskać blisko 1 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.Przebudowa trwała niecały rok. Targowisko o powierzchni ponad 5,5 tys. m2 zostało wyłożone kostką i w części zadaszone. Bazarem będzie zarządzał sędziszowski MOSiR. Do dyspozycji jest ok. 230 miejsc handlowych o powierzchni od 15 do 30 m2 i 9 pawilonów zamkniętych. Plac targowy w dni niehandlowe będzie służył jako parking i miejsce do organizacji imprez kulturalnych.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności