"Był sobie pies" w Kinie Plenerowym

W najbliższy piątek, 26 lipca br., o godz. 20.30 zapraszamy na kolejny seans Kina Plenerowego.

Geotermia przyszłością Sędziszowa Małopolskiego

Geotermia przyszłością Sędziszowa Małopolskiego

Pierwsza w Polsce ciepłownia geotermalna wykorzystująca najnowocześniejsze technologie powstanie w Sędziszowie Małopolskim? Podczas seminarium, które odbyło się 18 lipca br. naukowcy z Polskiej Geotermalnej Asocjacji przekonywali, że jest to bardzo realne. Prof. Jacek Zimny udowadniał podczas konferencji dotyczącej zasobów geotermalnych naszego miasta, że jest to ogromna szansa rozwoju całej gminy. Według badań ciepłownia geotermalna o mocy 5 megawatów może w 100 % pokryć zapotrzebowanie miasta na ciepło.

Zaproszenie na seminarium geotermalne

Zaproszenie na seminarium geotermalne

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, Polska Geotermalna Asocjacja im. prof. J. Sokołowskiego w Krakowie, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie, Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej oraz Konsorcjum „Polska Geotermia” zapraszają na Seminarium pn. „Zasoby geotermalne Sędziszowa Małopolskiego – źródłem zrównoważonego rozwoju Gminy oraz samowystarczalności energetycznej zgodnej z Strategią Odpowiedzialnego Rozwoju 2019-2022”. Odbędzie się ono 18 lipca br. (czwartek) o godz. 11 w sali lustrzanej sędziszowskiego Domu Kultury.

Gratulacje dla Łukasza Różańskiego

Gratulacje dla Łukasza Różańskiego

Był tort, szampan, gratulacje i możliwość zdobycia autografu mistrza. Tak 11 lipca mieszkańcy Sędziszowa Młp. witali Łukasza Różańskiego, pięściarza z Czarnej Sędziszowskiej, który kilka dni wcześniej wygrał walkę z Izu Ugonohem i został zawodowym mistrzem Polski w wadze ciężkiej. Przy tej okazji burmistrz Bogusław Kmieć wręczył Łukaszowi nagrodę, jaką sędziszowski samorząd przyznaje sportowcom za szczególne osiągnięcia.

Utrudnienia w Klęczanach

Utrudnienia w Klęczanach

Starosta Ropczycko-Sędziszowski informuje, że w związku z przebudową drogi powiatowej nr 1335R Będziemyśl – Klęczany – Bratkowice w miejscowości Klęczany na odcinku ok. 670 m, tj. od skrzyżowania z drogą krajową nr 94 do skrzyżowania z drogą gminną w dniach 16 - 18 lipca 2019 r. w godzinach 7.00-17.00 zostanie zamknięty odcinek tej drogi na czas robót związanych z wykonywaniem przebudowy przepustów pod koroną drogi.

Najzdolniejsi nagrodzeni

Najzdolniejsi nagrodzeni

10 lipca br. najzdolniejsza młodzież z naszej gminy otrzymała stypendia przyznawane od 4 lat przez Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. 49 uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Sędziszów Małopolski odebrało za wyniki w nauce, osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej i artystycznej oraz promujące naszą gminę. Stypendystom gratulowali burmistrz Bogusław Kmieć, wicestarosta Bernadeta Frysztak oraz przewodniczący Racy Miejskiej Marek Pająk. Uroczystość uświetniła Aleksandra Pieja, uczennica sędziszowskiego liceum oraz odtwórczyni głównej roli w musicalu "Madame Butterfly".

Rusza XXIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

Rusza XXIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza

W najbliższą niedzielę odbędzie się start XXIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Turniej rozpocznie for-runda, która będzie rozgrywana 14 lipca 2019 r. w Krzywej, pomiędzy ,,Sokołem" Krzywa a ,,Grodem" Będziemyśl. W tej edycji mecz finałowy oraz o III miejsce będzie miał miejsce 4 sierpnia br. w Zagorzycach z okazji otwarcia nowego stadionu.

Podziękowanie dla wolontariuszy

Podziękowanie dla wolontariuszy

Podczas tegorocznego Festiwalu Dino Top prowadzona była zbiórka do puszek dla Kingi Andreasik z Wielopola Skrzyńskiego. Wolontariuszami, którzy czuwali nad przebiegiem akcji byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. W. Węglowskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim. Koordynatorem przedsięwzięcia była nauczyciel w SP Nr 2, Maja Ignaś. 14 czerwca br. burmistrz Bogusław Kmieć zaprosił ich do podziemi sędziszowskiego ratusza, żeby podziękować za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc. Przez dwa festiwalowe dni wolontariuszom udało się zebrać do puszek ponad 6 tys. złotych.

Piknik Wolności i Solidarności

Piknik Wolności i Solidarności

6 lipca br. na stadionie w Ropczycach odbył się Piknik Wolności i Solidarności, którego organizatorem był Zarząd NSZZ "Solidarność", a partnerem była Gmina Sędziszów Małopolski. Podczas wydarzenia gminę reprezentował burmistrz Bogusław Kmieć, wystąpiła Paka Sędzisza, a na sędziszowskim stoisku można było spróbować orzeźwiającego wyciągu z pokrzywy oraz "Kaczki po klęczańsku", potrawy przygotowanej przez KGW w Klęczanach. Danie będzie reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursy "Bitwa Regionów". Atrakcją był też konkurs grillowania dla vipów, który wygrał zastępca burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta, drugie miejsce zajął marszałek Podkarpacia Władysław Ortyl, a trzecie starosta ropczycko-sędziszowski Witold Darłak.

Lotny finisz 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego

Lotny finisz 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków

Na 91 kilometrze - [przed sędziszowskim ratuszem - umiejscowiony był lotny finisz 5 etapu 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków. Kolarze przejechali przez nasze miasto 6 lipca br. tuż po godz. 12. Jak zwykle kibicowali im mieszkańcy, którzy zgromadzili się wzdłuż trasy przejazdu.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności