Wmurowano Kapsułę Czasu

Wmurowano Kapsułę Czasu

W fundamentach, na których stanie pomnik budowany z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 178 września br. wmurowano Kapsułę Czasu. Włożono do niej okazjonalny list z nazwiskami władz państwa, naszej gminy oraz powiatu, radnymi miejskimi oraz proboszczami sędziszowskich parafii i klasztoru, aktualną gazetę, pieniądze, program obchodów rocznicy niepodległości, herb Sędziszowa Małopolskiego i pendrive z filmem promocyjnym miasta.

W GPSZOK nie będą przyjmowane odpady wielkogabarytowe od 15 do 29.09.2018 r.

W GPSZOK nie będą przyjmowane odpady wielkogabarytowe od 15 do 29.09.2018 r.

Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim informuje, że w związku z wstrzymaniem przyjmowania odpadów wielkogabarytowych przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Kozodrzy, w/w odpady nie będą przyjmowane w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Fabrycznej w okresie od 15.09.2018 r do 29.09.2018 r.

Turniej bokserski odwołany

Turniej bokserski odwołany

Organizatorzy informują, że Międzynarodowy Turniej Karpat, który miał odbyć się w sobotę 15 września br., został odwołany.

Zuzia setnym dzieckiem w gminie

Zuzia setnym dzieckiem w gminie

Zuzia Januś z Borku Wielkiego jest setnym dzieckiem urodzonym w 2018 roku w naszej gminie. 10 września br. rodzinę odwiedził burmistrz Bogusław Kmieć, który podarował małej mieszkańce gminy wyprawkę oraz pamiątkowy dyplom. Wizyta była nawiązaniem do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Widowisko historyczne – historia kapitana Macha

Widowisko historyczne – historia kapitana Macha

9 września br. na sędziszowskim Rynku mieszkańcy mogli obejrzeć niezwykłe widowisko historyczne nawiązujące do historii naszego rodaka – kapitana Franciszka Macha. Rekonstrukcję poprzedził Apel Poległych i salwa honorowa.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” na Rynku

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” na Rynku

Po raz trzeci sędziszowskim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie. 20 osób czytało pierwsze rozdziały „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Organizatorami akcji w naszym mieście były: sędziszowska filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp., Biblioteka Publiczna w Sędziszowie Młp. oraz Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.

Spotkanie ws. programu „Czyste Powietrze”

Spotkanie ws. programu „Czyste Powietrze”

14 września br. o godzinie 16.00 w Hali przy Gimnazjum w Sędziszowie Małopolskim przy ul. ks. Stanisława Maciąga odbędzie się spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie Program Priorytetowy Czyste Powietrze. Program ma charakter krajowy, a jego celem jest poprawa efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych należących do osób fizycznych. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych, którzy planują realizację inwestycji polegających na wymianie źródeł ciepła oraz innych elementów kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych.

Informacja OZE

Informacja OZE

Podpisano umowę w ramach projektu partnerskiego pn. „Rozwój OZE w Gminach: Grębów, Jasienica Rosielna, Majdan Królewski, Markowa, Niwiska, Ostrów i Sędziszów Małopolski" dla części: dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych”.

W sobotę czytamy „Przedwiośnie”

W sobotę czytamy „Przedwiośnie”

8 września br., sobota, o godz. 10 zapraszamy do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Na scenie przed sędziszowskim Ratuszem ponad 20 osób będzie czytało pierwsze rozdziały powieści, a każdy, kto przyniesie egzemplarz „Przedwiośnia” przed południem na rynek otrzyma pamiątkową pieczęć. Patronat nad ogólnopolską akcją sprawuje Para Prezydencka, a odbywa się ona od 2012 roku.

Nabór na stanowisko Instruktora - projekt Cyfrowa Gmina

Nabór na stanowisko Instruktora - projekt Cyfrowa Gmina

W związku z pozytywną decyzją o dofinansowaniu wniosku złożonego w konkursie grantowym w ramach projektu Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych dot. realizacji projektu grantowego pn. ,,Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy Sędziszów Małopolski.’’ Burmistrz Sędziszów Małopolski ogłasza nabór na stanowisko instruktora (2 osoby).

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności