X Sesja rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

X Sesja rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

28 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 14.00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się X Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.

Odkomarzanie wstrzymane

Odkomarzanie wstrzymane

W związku z protestem Rejonowego Koła Pszczelarzy w Sędziszowie Małopolskim oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi informujemy, że zaplanowane na dzisiaj (21.06.2019 r.) odkomarzanie zostaje wstrzymane. Aktualnie trwa weryfikacja miejsc wytypowanych do odkomarzania. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Małopolskim sprawdzają, czy w pobliżu terenów będących własnością Gminy i na których miał być przeprowadzony zabieg zwalczania komarów i kleszczy, nie ma pasiek oraz nie występują lipy i kwiaty na łąkach, które obecnie kwitną. Decyzja dotycząca przeprowadzenia odkomarzania zostanie podjęta w następnym tygodniu.

Odkomarzanie w gminie

Odkomarzanie w gminie

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego informuje, że w związku z wystąpieniem plagi komarów na terenie Gminy przeprowadzone zostanie odkomarzanie. Będzie ono wykonywane w dniach 21-22 czerwca 2019 r. (piątek, sobota) w porze nocnej i obejmie w sumie 50 ha terenów zielonych, będących własnością Gminy. W sytuacji niesprzyjających warunków atmosferycznych (silny wiatr, opady deszczu) odkomarzanie przeprowadzone zostanie w następnym tygodniu.

Wyniki wyborów sołtysów i przewodniczących

Wyniki wyborów sołtysów i przewodniczących

W niedzielę 16 czerwca br. przeprowadzono bezpośrednie i powszechne wybory sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. Frekwencja nie była duża, w skali gminy wyniosła 15 %. Najwięcej osób do lokali wyborczych poszło w Szkodnej 38,3%, Cierpiszu 26,5 % i Osiedlu Wolica Piaskowa 25,6 % a najmniej w Klęczanach, gdzie frekwencja wyniosła 3,2 %.

Strzelcy na Monte Cassino

Strzelcy na Monte Cassino

W dniach od 16 do 20 maja 2019 roku Strzelcy i Orlęta z Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa Wilka w Sędziszowie Małopolskim, wzięli udział w kolejnym wyjeździe do Włoch, którego głównym punktem był udział w obchodach 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.

Informacja ws. odkomarzania

Informacja ws. odkomarzania

Po intensywnych deszczach, które wystąpiły w maju, a następnie fali upałów, znacznie wzrosła populacja komarów, które stają się bardzo uciążliwe. Od kilku dni wśród mieszkańców naszej gminy trwa zagorzała dyskusja na temat przeprowadzenia odkomarzania. Zwolennicy tego sposoby walki z komarami chcą zastosowania oprysku, natomiast jego przeciwnicy podkreślają szkodliwy wpływ owadobójczych środków chemicznych na środowisko oraz zdrowie ludzi i zwierząt. W związku z tym informujemy, że Gmina może przeprowadzić odkomarzanie i finansować je jedynie na terenach należących do niej. Takie tereny zostaną w najbliższym czasie wyznaczone, a następnie firma posiadająca wymagane uprawnienia, przeprowadzi tę procedurę. Odkomarzanie z samolotu nie jest możliwe z przyczyn bezpieczeństwa, ponieważ jest ono mało precyzyjne. Środek przeciw komarom może trafić na tereny prywatne osób, które nie pozwalają na opryskiwanie z obawy o zdrowie domowników i zwierząt.

LGD zaprasza na spotkania

LGD zaprasza na spotkania

W związku z planowanymi naborami na tworzenie i rozwijanie działalności gospodarczej LGD Partnerstwo 5 Gmin organizuje spotkania informacyjno-szkoleniowe.

Zgłoś się na zawody wędkarskie

Zgłoś się na zawody wędkarskie

22 czerwca br. na zbiorniku wodnym w Kamionce odbędą się XVIII Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego. Szczegóły na plakacie.

Przekazanie samochodu dla OSP w Krzywej

Przekazanie samochodu dla OSP w Krzywej

8 czerwca br. oficjalnie przekazano i poświęcono nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej. To pierwszy w naszej gminie fabrycznie nowy pojazd, który trafił do strażaków ochotników. Kosztował 800 730 zł i współfinansowany był z budżetu gminy, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Ćwiczenia powiatowe

Ćwiczenia powiatowe

6 czerwca 2019 r. w naszym powiecie odbyły się ćwiczenia doskonalące organizację działań ratowniczych Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod nazwą „Ropczyce 2019”. Dwa z trzech epizodów odbyły się na terenie Gminy Sędziszów Małopolski z udziałem naszych jednostek OSP.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności