Widowisko historyczne ku Niepodległej

Widowisko historyczne ku Niepodległej

W najbliższą niedzielę, 9 września br., zapraszamy na Widowisko Historyczne ku Niepodległej - Kapitan Franciszek Mach. O godz. 12.00 w sędziszowskiej Farze odbędzie się Msza Święta w intencji kapitana Franciszka Macha, o godz. 15.00 na Rynku Apel Poległych,a następnie widowisko historyczne i piknik rodzinny.

Złoż wniosek na

Złoż wniosek na "Dobry Start"

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie Małopolskim przypomina, że wnioski na świadczenie „Dobry Start” przyjmowane są do 30 listopada. Świadczenie „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla każdego dziecka uczącego się w szkole do ukończenia 20. roku życia.
Rodziny otrzymają je bez względu na dochód.

LIII Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

LIII Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

5 września 2018 r. (tj. środa) o godz. 9.00 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbędzie się LIII Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.

Stypendia szkolne w roku szkolnym 2018/2019

Stypendia szkolne w roku szkolnym 2018/2019

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego 2018/2019 informujemy, że można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego - do 15 września 2018r. w godzinach 7:30 - 15:30 w Samorządowym Centrum Usług Wspólnych w Sędziszowie Małopolskim ul. Ks. St. Maciąga 5. Termin 15 września, zgodnie z ustawą o systemie oświaty, jest ostateczny. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się jeden raz w roku!

Mapa żłobków i klubów dziecięcych

Mapa żłobków i klubów dziecięcych

Informujemy, że 25 lipca 2018 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Portalu Informacyjno-Usługowym „Emp@tia” uruchomiło mapę - narzędzie skierowane do rodziców dzieci w wieku do 3 lat, służące do wyszukiwania najbliższych żłobków i klubów dziecięcych.

Ultramaraton Bałtyk-Bieszczady Tour

Ultramaraton Bałtyk-Bieszczady Tour

Przez całą niedzielę 26 sierpnia 2018 r., noc z niedzieli na poniedziałek i poniedziałkowe przedpołudnie, do Sędziszowa Małopolskiego zjeżdżali kolarze, którzy brali udział w Ultramaratonie Bałtyk-Bieszczady Tour. W sumie w punkcie kontrolnym usytuowanym przed Ratuszem stawiło się 360 kolarzy. Nasze miasto było jednym z punktów na 1008-kilometrowej trasie, która zaczynała się w Świnoujściu, a kończyła w Ustrzykach Górnych.

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

8 września br., sobota, po raz kolejny nasze miasto przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytane będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego, sędziszowska filia Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp. oraz Biblioteka Publiczna zapraszają od godz. 10 przed Ratusz, gdzie na scenie czytać będziemy powieść Żeromskiego.

Sędziszów na trasie ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour

Sędziszów na trasie ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour

W niedzielę, 26 sierpnia br., do naszego miasta dotrą kolarze uczestniczący w jedenastej edycji ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour. 360 zawodników od ok. 6 rano do godz. 11.30 w poniedziałek, 27 sierpnia, będzie meldowało się w punkcie kontrolnym usytuowanym przed sędziszowskim Ratuszem.

Zaproszenie do kina pod gwiazdami

Zaproszenie do kina pod gwiazdami

W najbliższy piątek 24 sierpnia po raz ostatni w tym sezonie zaprasza Kino Plenerowe.

Gminne Dożynki 2018

Gminne Dożynki 2018

19 sierpnia br. odbyły się doroczne Gminne Dożynki. Rozpoczęły się tradycyjnym przejazdem korowodu grup dożynkowych ulicami miasta do kościoła farnego, gdzie odbyła się Msza Święta. Następnie uczestnicy przejechali na Stadion Miejski, gdzie zaprezentowały się wszystkie grupy dożynkowe, a wieczorem mieszkańcy mogli obejrzeć występy artystyczne.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności