Bądź

Bądź "Blisko" - pobierz aplikację

Wiadomości z życia naszej gminy, informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych i sportowych, z zakresu pomocy społecznej czy opłat za śmieci, a także ostrzeżenia o groźnych zjawiskach atmosferycznych, utrudnieniach na drogach, przerwy w dostawie prądu. Czyli wszystko, co ważne dla mieszkańców naszej gminy. Wystarczy pobrać aplikację BLISKO, by otrzymywać wiadomości zawierające te informacje.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

W okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

Sprawdzali wiedzę pożarniczą

Sprawdzali wiedzę pożarniczą

27 marca br. w Klęczanach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 24 uczniów z gminy zmierzyło się z testami oraz wiedzą praktyczną z zakresu pożarnictwa. Troje najlepszych z każdej z kategorii weźmie udział w eliminacjach powiatowych. W trakcie konkursu uczestnicy mogli obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez OSP Klęczany. Nagrody wręczał zastępca burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta oraz przewodniczący rady miejskiej Marek Pająk, a list okolicznościowy przesłał Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal.

Punkt informacyjno-doradczy dla rolników

Punkt informacyjno-doradczy dla rolników

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego informuje, że z dniem 1 kwietnia br. zostanie uruchomiony Punkt informacyjno-doradczy dla rolników z naszej gminy, w którym udzielana będzie bezpłatna pomoc w zakresie wypełniania wniosków o płatności obszarowe do gruntów rolnych. Biuro to będzie mieć swoją siedzibę w Ratuszu, w pokój nr 10 na parterze, czynne będzie w dni robocze w godz. 7.30-15.30 w terminie do 15 maja br.

Bus informacyjny NowaPiątka w Sędziszowie Małopolskim

Bus informacyjny NowaPiątka w Sędziszowie Małopolskim

We wtorek, 26 marca br., w godz. 10.00-12.00 przed sędziszowskim ratuszem będzie stał bus informacyjny rządowego programu NowaPiątka. Natomiast w sali ślubów dyżur będzie pełnił pracownik ZUS. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Zapisz się na ekstremalną drogę krzyżową

Zapisz się na ekstremalną drogę krzyżową

Zapraszamy wszystkich, którym nie straszne ekstremalne przeżycia, a jednocześnie chcących przeżyć spotkanie z Bogiem w trakcie Drogi Krzyżowej!

Ogólnopolska akcja „Mocne kości do starości” w Sędziszowie Małopolskim

Ogólnopolska akcja „Mocne kości do starości” w Sędziszowie Małopolskim

Już 25 marca w Sędziszowie Małopolskim przy Aptece Św. O. Pio pojawi się osteobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania kości, czyli densytometrię. To jedno z działań profilaktycznych, realizowanych przez Fundację w miastach całej Polski, które zalecane jest na drodze profilaktyki osteoporozy – schorzenia odpowiadającego za pogarszający się stan struktury kostnej, często bezbolesnego.

Zapytaj o fundusze europejskie

Zapytaj o fundusze europejskie

28 marca br. (czwartek) w Urzędzie Miejskim w sali ślubów pracownicy Urzędu Marszałkowskiego będą udzielać informacji nt. Funduszy Europejskich. Zapraszamy w godz. 8.15-10.45.

Turnieje tenisa stołowego 2019

Turnieje tenisa stołowego 2019

16 i 17 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim odbyły się turnieje tenisa stołowego.

Premiera

Premiera "Madame Butterfly"

17 marca br. na scenie sędziszowskiego Domu Kultury odbyła się premiera 10 spektaklu przygotowanego przez Licealny Teatr Muzyczny. Jak zwykle sztuka została przyjęta owacją na stojąco. Życzenia artystom składał senator RP Zdzisław Pupa, wicestarosta powiatu Bernadeta Frysztak i członek zarządu powiatu Andrzej Bączkowski, a także burmistrz Bogusław Kmieć, który przygotował dla LTMu niespodziankę - tort z chińskim smokiem.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności