Platforma zakupowa - nowe narzędzie

Platforma zakupowa - nowe narzędzie

Szanowni Państwo, wychodząc naprzeciw zmianom prawnym, które wymusiły od 18 października 2018 r. elektronizację zamówień publicznych powyżej progów unijnych a od 1 stycznia 2020 r. także zamówień krajowych o wartości powyżej 30 000 euro, uruchamiamy Platformę Zakupową, która będzie podstawowym narzędziem komunikacji z Wykonawcami w trakcie prowadzonych postępowań w zakresie zakupów poniżej 30 000 euro (postępowania regulaminowe) oraz powyżej progów unijnych, które wskazane zostały w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2017 r. w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej (Dz.U.2017.2479).

I sesja nowej Rady Miejskiej

I sesja nowej Rady Miejskiej

22 listopada br. odbyła się pierwsza sesja VIII Kadencji Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim. Podczas obrad ślubowanie złożył burmistrz Bogusław Kmieć, a także wszyscy wybrani 21 października 2018 r. radni. Jednogłośnie wybrane zostało też prezydium Rady. Przewodniczącym został Marek Pająk, który przez kolejne 5 lat będzie kierował radą. Jego zastępcami zostali Teresa Waleń oraz Grzegorz Darłak. Po raz pierwszy sesja była też na żywo transmitowana na kanale Youtube, a radni głosowali za pomocą tabletów.

Spotkanie z krwiodawcami

Spotkanie z krwiodawcami

21 listopada br. burmistrz Sędziszowa Małopolskiego zaprosił krwiodawców z terenu Gminy Sędziszów Małopolski na spotkanie w ramach obchodów „Dni Honorowego Krwiodawstwa”, które odbyło się w sędziszowskim Domu Kultury. Dla 30 osób, które regularnie oddają krew, była to okazja do rozmowy na temat utworzenia w Sędziszowie Małopolskim koła zrzeszającego krwiodawców. Po spotkaniu burmistrz zaprosił wszystkich na film w sędziszowskim kinie.

Sędziszowski Ultratech z nagrodą Prezydenta RP

Sędziszowski Ultratech z nagrodą Prezydenta RP

Firma Ultratech Sp. z o.o. została wyróżniona Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii „Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Poza Ultratechem wyróżnione zostały jeszcze dwie firmy z Podkarpacia: Melex i ML System. Prezydent Andrzej Duda wręczył tę nagrodę podczas gali w trakcie Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa. Natomiast 21 listopada burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć pogratulował prezesowi wyróżnienia i życzył dalszych sukcesów w prowadzeniu firmy. Przedsiębiorstwo Ultratech zajmuje się produkcją części i podzespołów dla światowych firm z sektorów lotnictwa, inżynierii kosmicznej i energetyki. Zatrudnia ponad 100 osób. (fot. M.Idzik)

WKU ogłasza nabór

WKU ogłasza nabór

Jeśli nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, masz aspiracje by zostać żołnierzem zawodowym, zadzwoń lub przyjdź do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu, nasi specjaliści udzielą Ci szczegółowych informacji na temat zasad naboru i warunków szkolenia w ramach Służby Przygotowawczej w 2019 r.

I Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

I Sesja Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim

Komisarz Wyborczy w Rzeszowie zwołał I Sesję Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim na dzień 22 listopada (czwartek) na godz. 13:30 w sali lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Transmisję obrad można obserwować na żywo na kanale YouTube.

Spotkanie honorowych dawców krwi

Spotkanie honorowych dawców krwi

Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego zaprasza honorowych dawców w krwi z Gminy Sędziszów Małopolski na spotkanie w ramach obchodów "Dni Honorowego Krwiodawstwa". Chętni proszeni są o potwierdzenie udziału do poniedziałku, 19 listopada br., pod numerem telefonu 17 745 36 12.

Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę były w naszym mieście wyjątkowo uroczyste. W kościele farnym odbyła się Msza Święta, podczas której kazanie wygłosił ks. Dziekan Krzysztof Gac. Przed Eucharystią, dokładnie w samo południe, odśpiewano Hymn Polski. Po mszy złożono wiązanki pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a następnie uroczysta kolumna przeszła przed Ratusz. Tutaj odsłonięto i poświęcono pomnik upamiętniający 100 rocznicę, złożono wiązanki, odczytano Apel Poległych, a żołnierze 31 Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa oddali salwę honorową. Obchody zakończyła część artystyczna w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ROCHY oraz uczniów sędziszowskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne

W dniach od 17 do 29 listopada 2018 r. na terenie sołectw i osiedli w mieście odbędą się konsultacje społeczne, których przedmiotem będą projekty uchwał w sprawie zmian w statutach poszczególnych sołectw i osiedli a celem poznanie opinii mieszkańców w sprawie proponowanych zmian.

Uroczystości patriotyczne i odsłonięcie pomnika

Uroczystości patriotyczne i odsłonięcie pomnika

11 listopada br., niedziela, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zapraszają na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W trakcie uroczystości odsłonięty i poświęcony zostanie pomnik upamiętniający tę rocznicę.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności