Otwarcie nowego dworca PKP w Sędziszowie Młp.

Dodany: 07.07.2020 Zmieniany: 07.07.2020 Zamieścił: Anna Olech
A A A
Nowo otwarty dworzec PKP w Sędziszowie Małopolskim to pierwszy taki obiekt w naszym województwie. Nowoczesny, proekologiczny, komfortowy z parkingiem dla rowerów i samochodów. Nowo wybudowany dworzec w Sędziszowie Małopolskim został oficjalnie otwarty dla podróżnych 2 lipca br.
To pierwszy z dwóch dworców w woj. podkarpackim realizowanych w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk obecny na otwarciu powiedział, że oddajemy dzisiaj do użytku kolejny dworzec zrealizowany w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Dodał, że to kolejny krok na drodze do celów, którym jest bezpieczna, komfortowa i punktualna polska kolej.

Dworzec w Sędziszowie Małopolskim to pierwszy budynek dworca udostępniony podróżnym po modernizacji w woj. podkarpackim w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, a osiemnasty w całej Polsce. Koszt tej inwestycji to ponad 5 mln zł. Była ona współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

ZDJĘCIA

Na skróty

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności