Przebudowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim

Przebudowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim

Gmina Sędziszów Małopolski realizuje zadanie pn.: Przebudowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim - etap II w ramach Programu Infrastruktura domów kultury.

Weż udział w spisie i pomóż gminie wygrać w konkursie

Weż udział w spisie i pomóż gminie wygrać w konkursie

Prezes GUS ogłosił konkurs na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Wystarczy zachęcić do tego rodzinę, przyjaciół i sąsiadów. W grupie siła. Im więcej mieszkańców dokona samospisu, tym większe szanse na zwycięstwo!

Spisz się do 30 września 2021

Spisz się do 30 września 2021

Do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie to obowiązek każdego.

Nieczynny GPSZOK

Nieczynny GPSZOK

Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim informuje, że ze względu na konieczny remont, Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (GPSZOK) zlokalizowany w Sędziszowie Małopolskim przy ul. Fabrycznej, będzie nieczynny w dniach od 2 do 14 sierpnia 2021 r.

Remont mostu w Sędziszowie Małopolskim - utrudnienia w ruchu

Remont mostu w Sędziszowie Małopolskim - utrudnienia w ruchu

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego informuje, iż w związku z przebudową mostu na potoku Budzisz, w ciągu ul. 3 Maja w Sędziszowie Małopolskim, w okresie od 26 lipca do 10 grudnia 2021 r. nastąpi całkowite zamknięcie dla wszelkich pojazdów fragmentu ulic 3 Maja i Partyzantów. Ruch pieszych odbywać się będzie tymczasową kładką, po południowej stronie mostu. Natomiast ruch pojazdów odbywać się będzie ulicami 3 Maja, Fabryczną, Armii Krajowej, Kolejową, Prof. Kota i Kościelną. Ponadto na czas robót wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy na ul. Partyzantów. Kierujący pojazdami proszeni są do stosowanie się do wprowadzonego oznakowania. Starostwo za utrudnienia przeprasza.

Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu

Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu

2 lipca 2021 roku rozpoczęła się akcja “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”. W związku z tym istnieje możliwość zrobienia bezpłatnej fotografii przy pomocy Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego.

Informowali o programie Czyste Powietrze

Informowali o programie Czyste Powietrze

Gmina Sędziszów Małopolski przeprowadziła w dniu 22 lipca 2021 r. pierwsze spotkanie informacyjne dla mieszkańców w temacie aplikowania o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. W trakcie spotkania przedstawiono ogólne warunki programu oraz poruszono kwestie szczególnie interesujące zebranych uczestników. Po przedstawieniu prezentacji przez pracownika urzędu możliwe było zadawanie pytań przez uczestników. W tym czasie rozpatrywano szczególne przypadki możliwości ubiegania się o dofinansowanie przez mieszkańców. Dodatkowo rozdysponowane zostały również materiały informacyjne w formie broszury.

Szkolenia dla Wykonawców z nowego PZP

Szkolenia dla Wykonawców z nowego PZP

Platformazakupowa.pl zaprasza wszystkich Wykonawców biorących udział w postępowaniach udzielanych w trybach określonych Ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych na darmowy cykl szkoleń. Mają one na celu wyposażenie Wykonawców w podstawową wiedzę dotyczącą zamówień publicznych co zwiększy ich szanse na złożenie dobrej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

Spotkanie z młodymi bohaterami z Zagorzyc Dolnych

Spotkanie z młodymi bohaterami z Zagorzyc Dolnych

22 lipca br. burmistrz Bogusław Kmieć gościł dwóch młodych bohaterów z Zagorzyc Dolnych - Filipa Robaka i Jakuba Kłóska, którzy w ubiegłym tygodniu uratowali dwoje starszych ludzi, których dom zajął pożar. Chłopcy, nad własne bezpieczeństwo, postawili życie drugiego człowieka. To postawa godna pochwały i naśladowania. Burmistrz wręczył im listy gratulacyjne, symboliczne upominki i podkreślił, że jest niezwykle dumny, że tacy młodzi ludzie są cząstką naszej społeczności. Wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji insp. Wojciechem Rakiem podziękował również ich rodzicom, za trud wychowawczy i wartości, jakie przekazali swoim synom.

Dino Top Festival 2021

Dino Top Festival 2021

Finał kolejnej edycji Dino Top Festival odbył się 11 lipca 2021 r. na sędziszowskim "Małym Rynku". Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu na interpretację piosenek Perfectu, Magdalena Białorucka-Ogorzelec, Viki Gabor i zespół Dżem.

Cookies

Strona korzysta z cookies, więcej w Polityce Prywatności